Četvrtak, 19 Rujan 2019 02:00

Rukometaši Požege uvjerljivo poraženi na gostovanju u Čakovcu u 1. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

ČAKOVEC - Rukometaši Požege uvjerljivo su poraženi u 1. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever na gostovanju u Čakovcu. Istoimeni domaćin koji je kao i Požega debitant u ovom rangu slavio je rezultatom 41:29 (18:10). Ekipa trenera Daga Kovačevića loše je ušla u susret, a osim male treme zbog premijernog nastupa u prvoj ligi Požežanima sigurno nije pomoglo ni rano isključenje najiskusnijeg i ponajboljeg igrača Kreše Tomasa odmah  u 3. minuti. Najbolji pojedinac kod Požege bio je Ivan Antunović koji je postigao 6 pogodaka.

Tako start Požežani neće pamtiti po dobrom ali prilika za popravak je već narednog vikenda kada u 2. kolu Požežani dočekuju RK Osijek. Utakmica se zbog koncerta duhovne glazbe u organizaciji Požeške biskupije neće igrati u standardnom rukometnom terminu već je na rasporedu u nedjelju, 22. rujna s početkom u 17,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Istog dana i druga ekipa RK Požega gosrovanjem kod RK Lipe kreće s natjecanjem u 3. Hrvatskoj rukometnoj ligi - Istok.  Utakmica u Pakracu igra se u 20 sati u Gradskoj dvorani.

Rezultati 1. kola : Prelog - Ivanić 28:20 (12:7) Osijek - Metalac 32:27 (15:14) Maksimir Pastela - Dugo Selo 25:25 (12:12) KTC - Viro Virovitica 33:24 (15:14) Moslavina - Medveščak ZG 27:19 (13:11) Rudar - Vidovec 27:26 (14:11) Čakovec - Požega 41:29 (18:10)

1. HRL sjever - 1. kolo :

MRK Čakovec – RK Požega 41:29 (18:10)

MRK Čakovec: Kovačević, Škrobar 2, Hozjan 2, Jeftić 1, Farkaš 1, N.Petek 1, Tkalcec 1, Srnec 4, M.Petek, Marciuš, Sklepić 7, Vuković 4(2), Krajner 6(3), Horvat 5, Herman 3, Murk 4(1). Trener: Josip Borković.

RK Požega: Ćosić, Banović 3, Jurković 2, Raguž 5, Tukonić 1, Gotal, K.Tomas, Polanec, Grgurić 5(1), S.Tomas 1, I.Antunović 6, Sertić 4, M.Antunović 2(1), Rajič. Trener: Dag Kovačević.

Sedmerci: MRK Čakovec 6/6 (Krajner 3/3, Vuković 2/2, Murk 1/1), RK Požega 2/3 (M.Antunović 1/2, Grgurić 1/1)

Isključenja: MRK Čakovec 12 minuta (Hozjan, N.Petek, Sklepić, Vuković, Krajner, Murk), RK Požega 8 minuta (Banović, Raguž, Grgurić, I.Antunović) Crveni karton: Krešo Tomas (3. minuta)

Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (Zagreb) Nadzornik: Davor Tor (Zagreb) Gledatelja: 200

(Foto : FB stranica MRK Čakovec)

Pročitano 1371 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 19 Rujan 2019 11:33