Četvrtak, 14 Studeni 2019 01:00

Mladi igrači RK Požega ostvarili 3 pobjede u 5. krugu 1. Hrvatske rukometne lige dječaka (2006. godište i mlađi)

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc prošle subote, 09. studenog održan je 5. krug 1. Hrvatske rukometne lige dječaka (2006. godište i mlađi) u kojoj se ukupno natječe 20 klubova, a među njima se nalazi i Rukometni klub Požega.

Ekipa koju vodi mladi trener Filip Bešlić ostvarila je sve tri pobjede u ogledima s Valpovkom (Valpovo), Lipom (Pakrac) i Feniksom (Osijek). Prije ovih utakmica Valpovka je bila vodeća sa devet pobjeda iz isto toliko utakmica dok je Lipa bila peta sa sedam pobjeda i samo jednim porazom, a  Feniks bio osmi sa šest pobjeda i tri poraza.

Požega je prije 5. kruga bila treća iza Valpovke i Nexea koji su imali svih devet pobjeda dok su mladi Požežani bili treći zbog susreta manje, a učinak im je bio osam pobjeda iz isto toliko utakmica.

Nakon što su Požežani ostvarili dvije uvjerljive pobjede protiv Lipe rezultatom 19:10 i Feniksa rezultatom 22:16, posljednja utakmica protiv Valpovke donijela je derbi, odnosno dvoboj još neporaženih momčadi. Požežanima je to bila treća utakmica dana i to bez odmora prije prethodne dok je Valpovčanima bila druga utakmica i to ne zaredom.

Iako su prvo poluvrijeme Požežani gubili i sa 3 pogotka razlike na poluvrijeme se otišlo s plus 1 za Valpovčane dok je u drugom dijelu susreta na parketu postojala samo Požega koja je imala prednost od 17:13 i 20:16. Mladi Valpovčani vratili na 21:20 ali su do kraja utakmice Požežani zabili još 2 pogotka za konačnih 23:20 i vrijednu pobjedu.

Svi igrači Požege odigrali su sjajno, ali se posebno istakla četvorka koja je Požegu predvodila do maksimalnog učinka od sve tri pobjede. To su Bruno Vuković, Luka Novinc, Patrik Ratmajer i vratar Kristijan Zeljko.