Ponedjeljak, 24 Veljača 2020 01:00

Rukometaši Požege u 17. kolu 1. HRL - Sjever pobijedili u gostima KTC (Križevci)

KRIŽEVCI - Rukometaši Požege u subotu, 22. 02. 2020. gostovali su u Križevcima gdje su u sklopu 17. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever došli do važne pobjede protiv domaćeg KTC-a. Konačan rezultat utakmice bio je 33:36 (15:22) za ekipu trenera Daria Anića.

Od prve minute Požežani su igrali puno bolje i odlučnije što ih je dovelo u vodstvo od 0:4 i brzog time outa domaćina kojem ni to nije pomoglo jer je u 20. minuti pogotkom Luke Jurkovića Požega otišla na vodstvo od 6:16 što je i bilo najveća razlika u korist gostiju na ovom susretu.

Do kraja poluvremena domaćini smanjuju i na odmor se otišlo s rezultatom 15:22. Bilo je to sugurno jedno od najboljih poluvremena unazad nekoliko sezona što se tiče požeškog sastava.

U 36. minuti domaći su smanjili na samo 21:25 jer je Požega ponovno loše ušla u drugi dio utakmice što se često događa ove sezone. Domaćini dolaze do 26:28 u 47. minuti. Igralo se tada uglavnom pogodak za pogodak, Požežani nisu dopustili preokret i sigurno su utakmicu priveli kraju do pobjede rezultatom 33:36.

Svi igrači Požege su odigrali odlično, timski jer drugačije ni ne bi mogli pobijediti. Ipak prvi među jednakima bio je Marko Antunović koji je odigrao za čistu desetku! Siguran u napadu, siguran sa linije 7 metara, čvrst u obrani, bila je to vrhunski odrađena utakmica protiv svog bivšeg kluba, zbog čega je sigurno imao i motiv više.

Luka Jurković bio je vrlo razigran kao i uvijek kad je potpuno zdrav te je postigao šest pogodaka. Karlo Grgurić pogodio je pet, a Oleg Polanec i Marko Sertić zabili su četiri zgoditka.

Treba svakako izdvojiti i mladog Šimuna Banovića koji je u završnici kada se lomio rezultat postigao dva vrlo vrijedna i lijepa pogotka. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Toni Ezgeta sa 11 pogodaka.

Ovom pobjedom požeški rukometaši neće puno napredovati u poretku, ali su novi bodovi donijeli prijeko potrebni mir i sigurnost u klub koji se lagano  odmiče od začelja prema osiguranju ostanka u ligi što je i bio prvi i najvažniji cilj u ovoj sezoni.

Dvije uzastopne pobjede su i najbolja najava idućeg, 18. kola kada u Sportsku dvoranu Tomislav Pirc dolazi prvenstveni lider Moslavina (Kutina) koja velikim koracima grabi prema višem rangu.

Ta utakmica će se igrati u nedjelju, 01. 03. 2020. s početkom u 18,00 sati, a požeški ljubitelji rukometa sigurno neće propustiti ovu rukometnu poslasticu.

Druga ekipa RK Požega je u petak, 21. 02. u SD Tomislav Pirc rezultatom 36:25 (21:10) svladala Slaviju (Staro Petrovo selo) u susretu 16. kola 3. Hrvatske rukometne lige - Istok. Najbolji pojedinac utakmice bio je Vilim Gotal sa 10 postignutih pogodaka. U sljedećem, 17. kolu RK Požega II gostuje u Osijeku kod RK Tenja.

17. kolo 1. HRL sjever :

RK KTC – RK Požega 33:36 (15:22)

RK KTC: Hančić, Marković 1, Ezgeta 11(1), Masnec, Družinec 2, Harča, Kamenović, Kota 6(1), Perajica 6, Mušlek, Žganec, Lazar 1, Pehar 6, Gašić. Trener: Dalibor Sokač.

RK Požega: Ćosić, Banović 2, Janjić 1, Jurković 6, Markanjević, Polanec 4(2), Tomas, Gotal, Grgurić 5, Baričević 1, I.Antunović 2, M.Antunović 11(6), Sertić 4, Tukonić, Rajič. Trener: Dario Anić.

Sedmerci: RK KTC 2/5 (Ezgeta 1/1, Kota 1/3, Perajica 0/1), RK Požega 6/6 (M.Antunović 4/4, Polanec 2/2)

Isključenja: RK KTC 2 minute (Mušlek), RK Požega 14 minuta (Tomas 2+2, Grgurić 2+2, Janjić, M.Antunović, Tukonić)

Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska) Nadzornik: Roberto Lozančić (Velika Gorica) Gledatelja: 100