Petak, 25 Ožujak 2022 10:57

Članovi Atletskog kluba Požega Ivan Vitenberg i Đuro Inok nastupili na utrkama u Slavonskom Brodu i Đurđenovcu

SLAVONSKI BROD / ĐURĐENOVAC - U Slavonskom Brodu je u subotu, 05. ožujka održana "Polojska ultra", utrka koja je bila i Prvenstvo Hrvatske u disciplinama na 50 i 100 kIlometara.

Ovogodišnje izdanje privuklo je i rekordan broj natjecatelja, njih oko tristotinjak, a uz domaće došli su natjecatelji i iz Slovenije, Srbije, Austrije, Bosne i Hercegovine, Poljske, Švicarske te Ukrajine.

Među njima bio je i član Atletskog kluba Požega Ivan Vitenberg koji je trčao utrku na  50 kilometara. U njegovoj kategoriji trčalo je preko 50 trkača, a Ivan je kroz cilj prošao kao 29. sa ukupnim vremenom 4:38:01.

Aleksandar Buranji, Požežanin koji nastupa za RCKDSB je završio na 32. mjestu sa rezultatom 4:50:39. Pobjednik utrke je Pavle Kruljac (Sport Box/Compressport, Hrvatska) sa rezultatom 3.14:37.

U Đurđenovcu je u nedjelju. 20. ožujka održan Đurđenovački mali maraton u sklopu kojeg su se trčale utrke na 5 kilometara te polumaraton.

Član AK Požega Đuro Inok nastupio je na utrci polumaratona u kojoj je sa svojim osobnim rekordom 1:55:39h u vrlo jakoj konkurenciji osvojio 61. mjesto.

Ovim rezultatom Đuro je popravio svoj rezultat za preko 5 minuta te s nestrpljenjem očekuje nove utrke od kojih je prva već 09. travnja kada se trči polumaraton u Osijeku.

(Foto : Polojska ultra, AK Požega)

Pročitano 477 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 25 Ožujak 2022 11:31