Ponedjeljak, 30 Listopad 2017 01:00

ŽKK Plamen Požega poražen na gostovanju kod Trešnjevke u 5. kolu Prve hrvatske košarkaške lige

ZAGREB - Plamene su očekivano poražene od Trešnjevke, a sve je praktično odlučeno u prvoj četvrtini kada su domaće napravile ogromnu prednost pa je ostatak utakmice bio samo pitanje formalnosti. U posljednje 3 minute prve dionice Trešnjevka je napravila seriju 13:0 i pobjegla na +18.

Start druge četvrtine je donio ogromnih -29 za Požežanke, a onda su se ipak uspjele pribrati i dobiti tu četvrtinu. Treća je ponovno bio pravi horor, gotovo 40 poena zaostatka pred posljednjih 10 minuta je izgledalo zaista poražavajuće, ali na kraju su u posljednjoj četvrtini Plamena ipak uspjele upristojiti novi težak poraz.

Pojedinačno je ponovno najbolja u redovima Plamena bila Kristina Soldo koja je ubacila 5 trica, uz četiri djevojke koje su ubacile sestre Lovrić, Laura Bašić i Ivona Pejkovska, te jednu Lane Hrmić.

Požežanke su tricaški bile odlično raspoložene, ukupno su ih pogodile 14 uz 44% uspješnosti. Nakon što ih šut nije služio protiv Medveščaka, ovoga puta je to bilo na vrlo dobroj razini, no ovoga puta su Plamene potpuno zakazale u skoku gdje su skupile samo 24 ulovljene lopte u odnosu na 39 Trešnjevkinih.

U 6. kolu Plamene dočekuju KK Podravac Gigant (Virje). Utakmica se igra u subotu, 04. studenog 2017. s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

TREŠNJEVKA – PLAMEN 100 – 80 (30-12, 26-27, 27-10, 17-31)

Trešnjevka: Katavić 18, Erjavec 23, Sorić 8, Bilić, Vujadinović, Pavić 10, Muhl 6, Kostić 17, Zadro 6, Savić 2, Ujević

Plamen: Martina Lovrić 10, Petra Lovrić 16, Barbara Soldo, Bašić 6, Pejkovska 10, Kristina Soldo 21, Hrmić 7, Pandža Brnić 8, Halimić 2, Berger, Devčić

Pročitano 1597 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 20 Studeni 2017 12:03