Nedjelja, 13 Siječanj 2019 01:00

Košarkašice Plamen Požege poražene na gostovanju kod Zagreba u 12. kolu 1. Hrvatske ženske košarkaške lige

ZAGREB - Košarkašice Plamen Požege poražene su na gostovanju kod Zagreba s uvjerljivih 30 poena razlike (70:40). Na poluvremenu je rezultat bio 30:18, a do kraja susreta su domaće košarkašice tu prednost samo povećavale pa je na kraju to bio težak poraz Plamena u Zagrebu.

S obzirom da je Smelser vukla ozljedu tokom tjedna, da je Ivezić bila u Brodu na dvoboju Broda na Savi i Zadra umjesto na parketu u Zagrebu nije to niti malo neočekivano. Bez njih dvije na pravoj razini Plamen će teško konkurirati bilo kome. U ovoj se utakmici predstavila nova Amerikanka u dresu požeškog prvoligaša Brittney Dunbar koja bi definitivno mogla biti vrlo korisna, no bez podrške čitave ekipe bit će teško u nastavku sezone. Lana Hrmić bila je napadački najraspoloženija, zaustavila se na 16 poena, Smelser je i poluspremna ubacila 10, a Dunbar 9. Jednostavno premalo kvalitete, praktično samo 6 igračica u rotaciji dok je utakmica bila aktivna, a tako se ne može igrati protiv nikoga u Prvoj ligi.

U sljedećem, 13. kolu u Požegi gostuje Podravac Gigant (Virje). Utakmica se igra u subotu, 19. 01.2019. s početkom u 18,00 sati. U tom susretu bi požeške košarkašice morale ostvariti pobjedu jer se radio o protivniku iz donjeg dijela ljestvice.

Zagreb – Plamen Požega 70:40 (14:9, 16:9, 19:15, 21:7)

Zagreb: G.Grizelj 5, Plavljanin 11, Sorić 7, Hajdin 5, Čić 2, Do.Grizelj 3, Soldo 2, L.Marić 6, Jurić 13, Di.Grizelj 7, Zadro 2, Škara 7.

Plamen Požega: Benić -, Krajinović 0, A.Berger -, Bašić 2, Čolić 0, Bošković -, Lea Hrmić 2, Dunbar 9, Lana Hrmić 16, M.Berger 1, Smelser 10.

Pročitano 1715 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 15 Siječanj 2019 12:28