Ponedjeljak, 18 Ožujak 2019 01:00

ŽKK Plamen Požega poražen od ŽKK Medveščak (Zagreb) u 20. kolu 1. Hrvatske ženske košarkaške lige

POŽEGA - Košarkašice Plamen Požege poražene su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc od ŽKK Medveščak (Zagreb) u utakmici 20. kola 1. Hrvatske ženske košarkaške lige. Nakon što su prvu četvrtinu bile u zaostatku za Medveščakom igračice trenera Vladimira Englmana su odlično odigrale drugu četvrtinu koju su dobili rezultatom 24:15. Tako su na poluvremenu Plamene imale vodsto od 3 poena razlike (38:35).

Za nešto više nije bilo snage jer je kvaliteta suparnica u nastavku utakmice došla do izražaja te su mirno privele susret kraju do konačnih 56:70. Kod Plamena najbolje su bile Smeleser sa 19, Dunbar sa 16 i Lana Hrmić sa 15 postignutih poena. Kod Medveščaka Todorić je postigla 16 poena, a dobro je odigrala i bivša igračica Plamena Ana Vojtulek koja je dodala 14 poena.

Mursa (Osijek) je uvjerljivo poražena u Šibeniku rezultatom 72:36 dok je Brod na Savi (Slavonski Brod) u Virju nakon dva produžetka svladala domaći Podravac Gigant rezultatom 86:87 uz čak 56 koševa najbolje igračice Broda Mihaele Lazić.

Dva kola prije kraja Plamene su na 10. mjestu sa 23 boda koliko imaju i Mursa na 11. i Brod na Savi na 12. mjestu dok Podravac na 9. mjestu ima 24 boda.

U sljedećem, 21. kolu Plamen Požega gostuje u Slavonskom Brodu dok u posljednjem, 22. kolu u Požegi gostuje Pula. Kako iz lige ispada čak tri kluba, a tek 9. na ljestvici ide u kvalifikacije za ostanak u ligi požeške košarkašice će teško ostati u prvoligaškom društvu.

Plamen Požega – Medveščak 56:70 (14:20, 24:15, 6:19, 12:16)

Plamen Požega: Benić -, Krajinović 0, A.Berger -, Bašić 4, Čolić -, Bošković -, Lea Hrmić 0, Dunbar 16, Lana Hrmić 15, M. Berger 2, Smelser 19. Trener: Vladimir Englman

Medveščak: Petrak 7, Nimac 3, Tadić 14, Krajinović 13, Vojtulek 14, Todorić 16, Strize 3, Majstorović -, Mrdalj -, Uzelac -. Trener: Braslav Turić

Pročitano 1647 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 18 Ožujak 2019 11:32