Utorak, 12 Studeni 2019 01:00

Košarkaši Požege poraženi od Županje u 2. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok

POŽEGA - Košarkaši Požege poraženi su na svom parketu od KK Županja rezultatom 50:75 u 2. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok. Jači otpor kvalitetnim gostima koji su glavni favoriti za osvajanje prvog mjesta domaći košarkaši pružili su samo u prvoj četvrtini koju su izgubili za pola koša (14:15). Sve nakon toga bilo je u znaku gostiju koji su na poluvremenu imali 10 poena prednosti (21:31) da bi do kraja utakmice otišli na 25 koševa razlike.

Najraspoloženiji kod Požege bio je mladi Sven Abramović koji je ubacio 20 koševa, a dobro je odigrao i Saša Radosavljević koji je dodao 14 poena.

U 3. kolu Požežani gostuju u Osijeku kod KK Olimp Inspekt ing (nedjelja, 17. 11. u 17,00 sati). U svojoj dvorani ekipa trenera Daria Richa ponovno će igrati u 4. kolu kada će ugostiti KK Đakovo (23. 11.).

KK POŽEGA - KK ŽUPANJA 50:75 (14:15, 7:16, 12:22, 17:22)

KK Požega - Sven Abramović 20, Saša Radosavljević 14, Bruno Galić 5, Luka Grgurić 4, Filip Kojanović 2, Eugen Bagarić 2, Frano Romić 2, Martin Bušić 1, Domagoj Lovrić 0, Josip Novak 0, Luka Rezo 0, Niko Pisker 0.

KK Županja -  Ivan Stjepanović 22, Ivan Erslan 16, Luka Špehar 14, Josip Mitrović 10, Ivan Gvozdić 5, Kristian Kobaš 2, Anđelko Župarić 2, Marin Tomić 2, Alan Mesić 1, Arian Kovačević 1, Nikša Đuraković 0, Bruno Bilić 0.