Četvrtak, 12 Prosinac 2019 01:00

Učenici i učenice Gimnazije osvojili prva mjesta na županijskom prvenstvu srednjih škola u košarci

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je održano Županijsko natjecanje u košarci za učenike i učenice srednjih škola u organizaciji Školskog sportskog saveza Požeško – slavonske županije.

U muškoj konkurenciji nastupile su četiri požeške ekipe, a prvo mjesto uvjerljivo je osvojila ekipa ŠSD Gimnazija koja će predstavljati Požeško-slavonsku županiju na državnoj završnici Hrvatskog školskog sportskog saveza.

U polufinalu je ŠSD Gimnazija svladala ŠSD Ekonomik rezultatom 44:26 dok je u drugom polufinalu ŠSD Obrtnik svladao KKG (Katolička klasična gimnazija) rezultatom 30:24.

Treće mjesto osvojila je ekipa Ekonomika koja je pobijedila KKG rezultatom 45:40. U finalu je Gimnazija s uvjerljivih 59:12 svladala Obrtnik. Za Gimnaziju su igrali Bruno Galić, Frano Romić, Borna Dorontić, Šimun Banović, Lovro Glasnović, Bruno Duvnjak, Fabijan Ereiz, Niko Pisker, Roko Vlahov i Luka Mršić

Kod djevojaka nastupile su samo dvije ekipe. Gimnazija je pobjedila KKG rezultatom 23:22. Ekipa Gimnazije je osvajanjem prvog mjesta stekli pravo nastupa na završnici državnog natjecanja.

Za Gimnaziju su igrale Ivana Mladinović, Helena Matanović, Ana Romić, Katja Munđar, Mirta Bogdanović, Nika Hlebec, Ivona Blašković, Sara Banožić, Maja Hudaček i Lucija Kovač.

Ekipe Gimnazije vodio je profesor Matija Vukušić. Pehare prvoplasiranim ekipama uručio je tajnik Školskog sportskog saveza Požeško - slavonske županije Marijan Rudež

Pročitano 2689 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 12 Prosinac 2019 15:01