Utorak, 14 Siječanj 2020 01:00

Košarkaši Požege poraženi od Belišća u 9. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok

POŽEGA - Košarkaši Požege poraženi su na svom parketu od KK Belišće rezultatom 67:75 u 9. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok. Igrači trenera Daria Richa dobro su odigrali prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali vodstvo od 4 poena (43:39).

Treću četvrtinu su izgubili za pola koša (13:14) i u posljednju četvrtinu ušli s prednosti od tri poena (56:53). Gosti su odigrali odlično posljednjih 10 minuta, dobili tu četvrtinu s 11:22 i došli na kraju do pobjede od 8 koševa razlike.

Kod domaćih najraspoloženiji je bio Martin Bušić koji je ubacio 25 koševa, a dobro ga je pratio Sven Abramović koji je dodao 18 poena. Požežani su trenutno na 6. mjestu sa 9 bodova (2 pobjede, 5 poraza). Narednog vikenda je stanka, a za sva tjedna, 25. 01. 2020. KK Požega će ugostiti KK Rekord tim (Oriovac).

KK POŽEGA - KK BELIŠĆE 67:75 (14:16, 29:23, 13:14, 11:22)

Požega - Martin Bušić 25, Sven Abramović 18, Domagoj Lovrić 9, Eugen Bagarić 6, Fran Abramović 6, Filip Kojanović 3, Niko Pisker 0, Saša Radosavljević 0, Josip Novak 0, Frano Romić 0, Filip Zelenika 0.

Belišće -  Juraj Boras 18, David Đolić 16, Kristijan Preglej 14, Zvonimir Blažević 12, Bruno Funtak 8, Luka Inić 3, Ante Soldo 2, Domagoj Cerjak 2, Andrija Premec 0, Mislav Nađ 0, Nikola MIkulić 0.