Ponedjeljak, 19 Listopad 2020 11:41

ŽKK Plamen Požega poražen na gostovanju kod Medveščaka u 3. kolu Premijer košarkaške lige

ZAGREB - Košarkašice Plamen Požege poražene su na gostovanju kod Medveščaka u 3. kolu Premijer košarkaške lige. Požežanke su upisale prve poene na utakmici, ali je nakon toga Medveščak krenuo u seriju koja je u 6. minuti utakmice iznosila 21:4. Ana Petrak je razigravala ekipu Medveščaka s 5 asistencija u tom periodu, a Lea Hajdin i Anđela Strize realizirale poene.

U nastavku je ekipa Plamen Požege pokušala zonskom obranom parirati Medveščaku, no pobjeda domaće ekipe je ipak bila uvjerljiva. U ekipi Medveščaka Lea Hajdin je postigla 15 poena uz 9 skokova, a Anđela Strize je dodala 14 poena i 7 ukradenih lopti . Kod Plamen Požege ponajbolja igračica je bila Andrea Lynn Lavarone sa 14 poena i 11 skokova uz Kristinu Maričević, koja je postigla 10 poena i 8 skokova.

Trener Medveščaka, Viktor Kovač: „Osim korektnog otvaranja utakmice, sve drugo nije baš bilo onako kako želim od moje ekipe. Još uvijek smo daleko od očekivane forme, jer se postepeno kompletiramo i moramo biti na osjetno višoj razini ako želimo pobjeđivati u težim utakmicama. Ne podcjenjujem današnjeg protivnika, ali bez Jelene Ivezić, Požega je osjetno slabija ekipa. Mi moramo unaprijediti igru u svim segmentima, dobro nam je došlo što je večeras Požega dosta igrala zonsku obranu, a napad na takvu obranu smo radili cijeli protekli tjedan. Moramo biti bolji i u skoku, što na današnjoj utakmici nije funkcioniralo kako treba i generalno imamo još dosta mjesta za napredak.“

Igračica Medveščaka Lea Hajdin: „Prije svega čestitke ekipi Požege na fer igri. Otvorile smo utakmicu kako smo htjele, sa puno kontri koje su proizašle iz dobre obrane, pa smo rano povele sa velikom razlikom. Zadovoljne smo utakmicom, ali uvijek može bolje. Možda već narednu utakmicu.“

Trener Plamen Požege, Vladimir Englman: „Danas smo ovdje došli „desetkovani“ ozljedama, pa je praktično 40 minuta morala igrati igračica 06′ godište. Ulazak u utakmicu je bio izuzetno loš pa smo na kraju i rezultatski dobro prošli. Zadovoljan sam igrom ove djece, dobile su prve premijerligaške minute, a za njih to puno znači. Bar neka korist iz ove utakmice. U svakom slučaju čestitam treneru Kovaču i ekipi Medveščaka na pristupu i borbenosti. Oni su igrali svoju igru bez obzira na rezultat i to mi se sviđa kod svake ekipe.“

Igračica Plamen Požege Andrea Lynn Lavarone: „Kontra napadi Medveščaka su nas uništili na početku. Kasnije smo ih zonskom obranom malo usporili, ali protivnik je pokazao bolju igru na terenu i zasluženo pobijedio.“ U 4. kolu požeške košarkašice dočekuju Mursu VROS koja je u 3. kolu poražena na gostovanju kod Trešnjevke 2009 rezultatom 76:58 (15:15, 19:16, 19:12, 23:15). Utakmica će se igrati u subotu, 24. 10. u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

U posljednjem susretu 3. kola u Rijeci je FSV izgubio od Zagreba rezultatom 48:66 (13:25, 5:11, 13:20, 17:10).

Medveščak – Plamen Požega 80:49 (29:8, 14:8, 26:15, 11:18)

Medveščak: Petrak 8, Tepeš 5, Nimac 5, Krajinović 2, Skorić 2, Hajdin 15, Jakovljević 6, Strize 14, Mandić 8, Mrdalj 5, Leovac 6, Uzelac 4. Trener: Viktor Kovač

Plamen Požega: A.Berger 5, Bošković 0, Bašić 0, Glomazić 9, Maričević 10, Čolić 0, Benić 0, M.Berger 6, Carter 5, Iavarone 14. Trener: Vladimir Englman

Pročitano 586 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 19 Listopad 2020 11:58