Subota, 17 Siječanj 2015 01:00

Košarkaši Požege sve bliže kvalifikacijama za A1 Ligu

POŽEGA - Košarkaši Požege uvjerjivo su večeras svladali KK Rekord tim (Oriovac) u derbi utakmici 13. kola A2 Hrvatske košarkaške lige Istok. Pred oko 150 gledatelja u Grabriku požeški košarkaši slavili su sa 31 pogotkom razlike. Konačan rezultat bio je 109:78 za KK Požegu.

Predviđalo se da će utakmica biti puno neizjvesnija jer su se gosti pojačali sa tri prvoligaška igrača iz Slavonskog Broda ali su već na poluvremenu igrači trenera Vladimira Englmana imali vodstvo od 22 koša razlike (59:37).

Kao pravo pojačanje pokazao se Krunoslav Rimac koji je u svom debiju u dresu Požege postigao 26 koševa. Pogodio je čak 8 trica od 10 pokušaja.Odličnu utakmicu odigrao je i Darko Pezer koji je postigao 25 koševa (5 trica iz 8 pokušaja). Ante Ćališ postigao je 17 koševa ali je imao i 11 skokova. Slaven Soldo dodao je 14 koševa. Domagoj Norac postigao je samo 3 koša ali je imao čak 11 asistencija.

Trener Vladimir Englman po završetku utakmice je izjavio : "na ovoj utakmici nas je sjajno išao šut pogotovo s vanjskih pozicija. I kad je tako onda nas u ovoj ligi ne može nitko dobiti. Imamo širinu na tim šuterskim pozicijama a na ovoj utakmici se kao veliko pojačanje pokazao i Rimac. Nadam se nastavku ovakvih igara do kraja prvenstva".

KK Požega je trenutno na prvom mjestu i sve je bliže osvajanju naslova prvaka i kvalifikacijama za ulazak u A1 Hrvatsku košarkašku ligu. U sljedećem, 14. kolu Požežani gostuju u Županji kod istoimenog kluba.

Pročitano 1849 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 20 Siječanj 2015 14:06