Subota, 31 Siječanj 2015 01:00

Košarkaši Požege poraženi od Vukovara

POŽEGA - Oko dvjestotinjak gledatelja pratilo je večeras derbi 15. kola A2 Hrvatske košarkaške lige Istok u kojem su se sastali KK Požega i KK Vukovar. Tijekom cijele utakmice ekipe su se izmjenjivale u vodstvu da bi na kraju gosti pobijedili rezultatom 83:87.

Kod Požežana najviše pogodaka postigli su Ante Ćališ (24), Darko Pezer (18) i Slaven Soldo (16). U strijelce su se još upisali i Domagoj Norac (10), Krunoslav Rimac (8), Antun Štivičić (4) i kapetan Dario Rich (3).

Dvije minute prije kraja Požežani su imali vodstvo od 81:80 ali su tada dva sljedeća napada neuspješno pokušali završiti tricama pa su se gosti odvojili na 81:85 pola minute prije kraja.

Kapetan Požege Dario Rich donio je nadu i pogodio iz teške situacije za 83:85 ali su gosti nakon toga iz slobodnih bacanja došli do važne pobjede konačnim rezultatom 83:87.

Košarkaši Vukovara tako su se revanširali Požežanima za poraz u prvom dijelu prvenstva u Vukovaru (85:94).

KK Požega je bez obzira na ovaj poraz u derbiju i dalje vodeća na ljestvici te je glavni favorit za osvajanje naslova prvaka i nastup u kvalifikacijama za A1 ligu.

U sljedećem, 16. kolu igrači trenera Vladimira Englmana gostuju u Vinkovcima kod istoimenog domaćina a nakon toga u Grabriku je na programu novi derbi kada u subotu, 14. veljače KK Požega u sklopu 17. kola dočekuje KK Đakovo.

Pročitano 1947 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 03 Veljača 2015 12:53