Ponedjeljak, 08 Studeni 2021 10:36

Plamen Požega poražen na gostovanju kod Raguse u Dubrovniku u 6. kolu Premijer lige

DUBROVNIK - Košarkašice Plamen Požege gostovale su u derbiju 6. kola Premijer lige, u subotu, 06. studenoga, u Dubrovniku kod tamošnje Raguse koja je pobijedila rezultatom 74:65. Utakmicu su Plamene otvorile furiozno i na kraju prve četvrtine stekle prednost od 6:22.

Agresivnom obranom domaća ekipa dolazi do lakih poena iz kontri te već na poluvremenu ima prednost 35:30. I nastavak utakmice protječe u znaku Raguse koja do ulaska u posljednju četvrtinu povećava prednost na 59:47. Pokazalo se da je to za Požežanke bilo nedostižno.

Iva Todorić je za Ragusu postigla 15 poena uz 14 skokova i 4 asistencije, dok je Carmen Miloglav uz 14 poena imala 10 asistencija i 4 osvojene lopte. Kod Plamen Požege istaknule su se Jelena Ivezić s 24 poena, 7 skokova i 4 asistencije i La Mama Kapinga Maweja s 11 poena i 13 skokova.

Nakon ovog kola slijedi pauza u prvenstvu zbog nastupa reprezentacije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Hrvatska je 11. studenog gost Bugarske, a 14. studenog u Zaboku dočekuje Srbiju, europske prvakinje.

U 7. kolu u Požegi gostuje Medveščak (Zagreb) (20.11.). Prije toga Plamene će u ponedjeljak, 15. studenoga, odigrati zaostalu utakmicu 1. kola skupine B WABA lige u Banovićima (Bosna i Hercegovina) protiv RMU Banovići čiju su ekipu uvjerljivo pobijedili prošle srijede u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc rezultatom 101:53 u sklopu 6. kola.

Ragusa – Plamen Požega 74:65 (6:22, 29:8, 24:17, 15:18)

Ragusa: Mojaš -, Stojanović 10, Čagalj 0, Miloglav 14, Putica 12, Kujundžić 10, Todorić 15, E.Majstorović 8, Pavić 5, Papić -. Trenerica: Cvetana Matić

Plamen Požega: Ivezić 24, Bašić 6, Griffin 9, Kešljević 3, Benić -, Miškulin -, La.Hrmić 12, M.Berger 0, La Mama 11, Will 0. Trener: Vladimir Englman

Pročitano 307 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 09 Studeni 2021 13:46