Ponedjeljak, 20 Prosinac 2021 07:05

Plamene svladale Trešnjevku 2009 (Zagreb) u derbiju 11. kola Premijer lige

POŽEGA - Košarkašice Plamen Požege jučer su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc pobijedile Trešnjevku 2009 (Zagreb) u derbiju 11. kola Premijer ženske košarkaške lige.

U zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici Plamene su na kraju slavile sa pola koša razlike konačnim rezultatom 80:79. Igračice trenera Vladimira Englmana imale su vodstvo od 6 poena nakon prve četvrtine ali su gošće boljom igom u drugoj četvrtini došle do izjednačenja pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 39:39.

Nakon izjednačene treće četvrtine požeške košakašice su imale vodstvo od 2 poena, da bi Trešnjevka dobila posljednju četvrtinu za pola koša.

Najbolja kod domaćih bila je iskusna Jelena Ivezić sa 21 košem, La Mama Kapinga je dodala 19 poena, a dobro su odigrale i Marija Kešeljević koja je ubacila 16 koševa te Lana Hrmić sa 15 poena. Kod Trešnjevke najbolja je bila Hana Muhl sa 26 postignutih koševa.

Kako je Medveščak (Zagreb) poražen u drugom derbiju ovog kola na gostovanju u Dubrovniku kod Raguse rezultatom 53:51, požeške košarkašice ponovno su izbile na 1. mjesto sa 20 bodova (9 pobjeda, 2 poraza) koliko imaju i Medveščak i Trešnjevka 2009. na 2. i 3. mjestu.

Ovo je bila peta uzastopna prvenstvena pobjeda požeškog kluba koji je zadnji put poražen u 6. kolu na gostovanju kod Raguse, a prvi poraz je bio u 3. kolu na svom parketu od KAŽL (Split).

Drugi dio sezone nastavlja se 15. siječnja 2022. kada će Plamene ugostiti Šibenik koji je prvi dio prvenstva završio na posljednjem mjestu. Ekipa trenera Vladimira Englmana će tjedan dana ranije početi s natjecanjem u WABA Superligi gostovanjem u Banja Luci kod Orlova u sklopu 1. kola (08. siječnja 2022.)

Plamen Požega – Trešnjevka 2009 80:79 (25:19, 14:20, 22:20, 19:20)

Plamen Požega: Ivezić 21, A.Berger -, Bunčić -, Bašić 3, Maričević -, Griffin 6, Kešeljević 16, Benić -, La.Hrmić 15, M.Berger 0, La Mama 19, Miškulin -. Trener: Vladimir Englman

Trešnjevka 2009: Brtan -, Laljek -, Majstorović 1, Rodek 0, Žaja 6, Obratov 10, H.Mühl 26, Krajčovićova 16, Valčić -, Banović 20, Stabile -, Deidda 0. Trener: Dean Nemec

(Foto : Damir Mrkojević - Mrkva)

Pročitano 676 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 21 Prosinac 2021 14:37