Petak, 04 Veljača 2022 11:36

Plamene poražene od Orlova (Banja Luka) u 5. kolu WABA Superlige

POŽEGA - Nakon dva poraza u Podgorici košarkašice Plamen Požege doživjele su jučer i novi u okviru WABA Superlige, ovoga puta na svom su parketu morale priznati da su bolji Orlovi iz Banja Luke koji su slavili rezultatom  77:84 (14:18, 22:26, 31:15, 10:25).

Pogled na ljestvicu WABA lige sugerira jasno da je riječ o kvalitetom izjednačenim ekipama, i jedne i druge su do sada osvojile po 17 bodova, a kada je riječ o ravnopravnim rivalima obično o pobjedniku odlučuje voljni moment, a tako je bilo i na ovom susretu.

Dobrim dijelom utakmice domaće su djelovale loše, bezvoljno, usporeno, tu se mora izuzeti Marija Kešeljević koja je odigrala izvrsnu utakmicu i vukla koliko je mogla.

Kada su u trećoj dionici domaće podigle energiju, odigrale zaista kvalitetan presing gošće su bile potpuno izgubljene i za čas se beznadna igra i minus od 9 poena pretvorio u vodstvo od 7 poena viška, no u posljednjih 10 minuta više nije bilo energije za čvrstu obranu, a onda je se na to nadovežu “neforsirane” greške i laki poeni za gošće koje su na kraju iskoristile i pomalo košmara u zadnjoj minuti u kojoj se još uvijek moglo zakomplicirati stvari.

Marija Kešeljević je zabila 18 poena, ukrala 5 lopti i tricu gađala 3 od 5, Jelena Ivezić je bila najefikasnija sa 24 poena, dok je La Mama postigla 16, za njene standarde možemo reći samo 16 i imala 11 skokova, ali svih 11 pod svojim košem.

U nedjelju, 06. 02. s početkom u 16,00 sati ŽKK Plamen Požega će na svom parketu protiv KK FSV (Rijeka) odigrati susret 15. kola Premijer lige, a nakon toga, u srijedu, 09. 02. u 16,00 sati Plamene će u Banja Luci protiv Orlova odigrati i zaostali susret 1. kola WABA Superlige.

(Tekst : Sportalo.hr, Foto : Damir Mrkojević - Mrkva)

Pročitano 440 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 04 Veljača 2022 12:06