Utorak, 05 Travanj 2022 09:09

Košarkaši Požege poraženi od Belišća u zaostalom susretu 15. kola 2. HKL - Istok

PLETERNICA - Košarkaši Požege su u subotu, 02. travnja odigrali zaostalu utakmicu 15. kola 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok protiv Belišća, a zbog zauzetosti SD Tomislav Pirc, ovaj susret odigran je u Sportskoj dvorani OŠ Fra Kaje Adžića u Pleternici.

Gosti iz Belišća opravdali su status favorita i pobijedili rezlutatom 69:83 (22:22, 12:22, 22:17, 13:22). Požežani su na poluvremenu gubili 10 razlike (34:44), na kraju treće četvrtine smanjili na 5 razlike, ali su u posljednjih 10 minuta gosti ponovno odigrali bolje i na kraju slavili s 14 koševa prednosti.

Tako će u nedjelju, 10. travnja u 18,00 sati Đakovo i Belišće u međusobnom susretu odlučiti o prvaku 2. HKL - Istok. Đakovo ima 33 boda, a Belišće bod manje. Radi se o odgođenoj utakmici 7. kola dok je u 16. kolu, 05. ožujka, Belišće kao domaćin slavilo rezultatom 80:75.

Ekipa trenera Daria Richa je trenutno na 5. mjestu sa 23 boda (7 pobjeda, 9 poraza). Požežani imaju za odigrati još dvije zaostale domaće utakmice (3. kolo : Požega - Olimp Inspekt ing, 13. kolo : Požega - Košarkaška akademija Osijek).

POŽEGA - BELIŠĆE 69:83 (22:22, 12:22, 22:17, 13:22)

Požega - Martin Bušić 20, Fran Abramović 16, Dino Hofman 9, Karlo Mautner 7, Domagoj Jozić 6, Marko Štivičić 4, Luka Plešić 4, Egon Fritzenschaft 3, Filip Zelenika 0, Dino Miletić 0.

Belišće - Zvonimir Blažević 22, Erik Weber 11, Bruno Funtak 11, Domagoj Cerjak 10, Luka Šarić 8, David Đolić 7, Dominik Greganović 7, Kristijan Preglej 4, Nikola Maravić 3, Jurica Kaptalan 0.

Pročitano 420 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 11 Travanj 2022 09:34