Četvrtak, 21 Travanj 2022 09:32

Košarkašice Plamen Požege bolje od Trešnjevke 2009 u prvom susretu poluzavršnice doigravanja za prvaka Hrvatske

POŽEGA - Teško je izborena ali potpuno zaslužena pobjeda košarkašica Plamen Požege u prvoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske protiv zagrebačke Trešnjevke!  Nije to dobro izgledalo od početka, čitavo prvo poluvrijeme voda je išla na gostujući mlin pa se na veliki odmor otišlo prednošću Trešnjevke od 10 poena.

Gotovo do polovine 3/4 ništa nije dalo naslutiti da će Plamene okrenuti utakmicu, igralo se rastrgano, s malo pravih akcija i malo poena, a kada imaš dvoznamenkastu prednost to je ono što želiš da se događa na parketu. 4 minute prije kraja četvrtine gošće su i dalje imale 10 poena viška, a onda stvari u svoje ruke uzima Jelena Ivezić, zabija 7 poena, među njima i tricu u posljednjoj sekundi i utakmica postaje potpuno otvorena.

Najbolja igračica Plamena u posljednjoj dionici nastavlja u istom ritmu, uz dva poena Marije Kešljević zabija 5 u nizu i prednost seli na domaću stranu što se do kraja samo povećavalo do konačnih +8! Oglas Ono što je rečeno nakon polufinala kupa sada je dobilo još jednu potvrdu, može Plamen bez La Mame, može bez svih ako je Jelena prava, a kad je prava kao danas onda se može svakoga pobijediti! 25 poena, 10 skokova i 5 ukradenih lopti govori puno, ali ne sve o tome koliko prava Jelena znači Plamenu!

I druga iskusna igračica koja nije bila prava u Kupu, Emijlija Podrug, odigrala je vrhunsku partiju, 18 poena i 10 skokova, očigledno je njima ovaj odmor od desetak dana došao kao naručen. Još jedna iznimno bitna vijest s ove utakmice je povratak Marije Kešljević koja se nakon ozljede vratila i odradila 15ak minuta što će u narednim utakmicama biti supervažno jer se roster širi i olakšava posao svima.

Uzvrat se igra u subotu u Zagrebu, pobjeda u dvije utakmice bila bi sjajan posao, kupilo bi se još malo vremena za osvježavanje uoči finala, u goste se sada ide puno rasterećenije, Trešnjevka je iznimno mlada ekipa, nadamo se da će to neiskustvo dovesti do toga da ruke zadrhte u uzvratu i da odluka o prvaku pada u Grabriku.

Dubrovačka Ragusa je u Zagrebu sigurno došla do pobjede nad Medveščakom rezultatom 49:57 u drugom polufinalnom susretu. Ragusa sada ima meč loptu za finale u svojoj dvorani u Dubrovniku. Druga utakmica polufinala doigravanja za prvaka igra se u ponedjeljak, 25. travnja, u Gospinom polju (16 sati).

PLAMEN POŽEGA – TREŠNJEVKA 75:67 (20:26,12:16, 19:12, 24:13)

Plamen Požega: Ivezić 25, Bunčić -, Bošković -, Bašić 2, Maričević -, A.Berger -, Kešeljević 2, Le.Hrmić 4, La.Hrmić 14, La Mama 10, Miškulin -, Podrug 18. Trener: Vladimir Englman

Trešnjevka 2009: Brtan -, Laljek -, A.Majstorović 3, Rodek 12, Obratov 5, H.Mühl 8, Nejašmić 17, J.Jurič 4, Banović 18, Bačevina -, Deidda 0. Trener: Dean Nemec

MEDVEŠČAK - RAGUSA  49:57 (11:16, 7:11, 19:14, 12:16)

Medveščak: Petrak 10, Skorić 0, Hajdin 3, Strize 6, Mandić 11, Mrdalj 0, Leovac -, B.Vunić 8, Nimac 4, Kolovrat 3,Uzelac 4. Trenerica: Iva Borović Gregov

Ragusa: Stojanović 13, Čagalj 0, Miloglav 15, Putica 6, Kujundžić 0, Todorić 7, Vrsaljko 16, Majstorović 0, N.Pavić 0, Ivanišević -. Trenerica: Cvetana Matić

(Tekst : sportalo.hr, Foto : Damir Mrkojević - Mrkva)

Pročitano 727 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 26 Travanj 2022 08:46