Petak, 08 Srpanj 2022 08:41

Europski istup hrvatskih ženskih košarkaških klubova: Ragusa u FIBA Europe Cupu, Plamen Požega u kvalifikacijama

ZAGREB - Nakon lipanjskih prijava FIBA-i stigla je i potvrda: ŽKK Ragusa, prvakinje Hrvatske, automatski su se plasirale u regularnu sezonu ženskog Eurokupa, a viceprvakinje iz Plamen Požege igrat će kvalifikacije za isto natjecanje, sve uz potporu Hrvatskog košarkaškog saveza.

Čestitamo Ragusi i Plamen Požegi na velikom istupu u Europu! Čak 52 kluba iz cijele Europe prijavila su se za sudjelovanje u ovosezonskom natjecanju, a sa šest klubova koji se izravno pridružuju regularnoj sezoni iz kvalifikacijskih turnira Eurolige za žene, ukupan broj potencijalnih sudionika doseže 58.

Prema propozicijama natjecanja, regularna sezona EuroCupa za žene igrat će se u dvije konferencije s klubovima podijeljenim na temelju kriterija geografske blizine, a sadržavat će najviše 48 momčadi sudionica, podijeljenih u 12 skupina od po četiri momčadi.

Svaka od dvije konferencije uključuje 19 klubova koji su zaslužili izravan plasman u regularnoj sezoni, na temelju klupskog poretka njihovih nacionalnih saveza. Preostalih 10 mjesta (pet u svakoj konferenciji) bit će dodijeljeno pobjednicima odgovarajućih kvalifikacijskih susreta koji se igraju u dvije utakmice u formatu kod kuće i u gostima.

Ždrijeb za obje skupine regularnog dijela sezone, kao i ždrijeb za kvalifikacije održat će se u Münchenu u petak, 15. srpnja.

 

KONFERENCIJA 1

 

Klubovi s osiguranim mjestom u regularnoj sezoni:

ELW kvalifikacijski turnir B – 2. mjesto

ELW kvalifikacijski turnir B – 3. mjesto

ELW kvalifikacijski turnir C – 2. mjesto

ELW kvalifikacijski turnir C – 3. mjesto

Orman Genclik (TUR)

Nesibe Aydin (TUR)

Galatasaray SK (TUR)

Bursa BSB (TUR)

NKA Universitas PEAC (HUN)

Uni Gyor (HUN)

AZS UMCS Lublin (POL)

VBW Arka Gdynia (POL)

InvestInTheWest Enea Gorzow (POL)

FCC UAV Arad (ROU)

Panathinaikos AC (GRE)

Maccabi Bnot Ashdod (ISR)

Piestanske Cajky (SVK)

Beroe Stara Zagora (BUL)

Kibirkstis (LTU)

 

Klubovi koji sudjeluju u kvalifikacijama:

Hatay BB Spor (TURSKA)

Ludovika-FCSM Csata (HUN)

KS Basket 25 Bydgoszcz (POL)

Esperides Kallitheas Atena (GRE)

AC Eleftheria Moschatou (GRE)

Omilos Antisfairisis Chanion (GRE)

Dafni Agiou Dimitriou (GRE)

Ramat Hasharon (ISR)

 

KONFERENCIJA 2

 

Klubovi s mjestom u redovnoj sezoni:

ELW kvalifikacijski turnir A – 2. mjesto

ELW kvalifikacijski turnir A – 3. mjesto

LDLC ASVEL Feminin (FRA)

Flammes Carolo Basket (FRA)

La Roche Vendee Basket (FRA)

Cadi La Seu (ESP)

Casademont Zaragoza (ESP)

IDK Euskotren (ESP)

Umana Reyer Venezia (ITA)

Zabiny Brno (CZE)

KP Brno (CZE)

Mithra Castors Braine (BEL)

Košarica Namur Capitale (BEL)

BCF Elfic Fribourg (SUI)

Rutronik Stars Keltern (GER)

London Lions (GBR)

SL Benfica (POR)

Basket T71 Diddeleng (LUX)

ZKK Ragusa (HR)

 

Klubovi koji sudjeluju u kvalifikacijama:

UFAB 49 (FRA)

Košarica Lattes Montpellier (FRA)

Movistar Estudiantes (ESP)

Lointek Gernika Bizkaia (ESP)

Banco di Sardegna Sassari (ITA)

Phantoms Basket Boom (BEL)

House of Talents Spurs (BEL)

Sportiva Azoris Hotels (POR)

BBC Grengewald Hueschtert (LUX)

ŽKK Plamen Požega (HR)

Elitzur Holon (ISR)

Slavia Banska Bystrica (SVK)

 

 

https://www.hks-cbf.hr/ostala-natjecanja/2022/europski-istup-zenskih-klubova-ragusa-u-fiba-europe-cupu-plamen-pozega-u-kvalifikacijama/

 

Pročitano 106 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 08 Srpanj 2022 08:55