Subota, 07 Ožujak 2015 01:00

Košarkaši Požege osvojili naslov prvaka A2 HKL Istok

POŽEGA - Košarkaši Požege večeras su u Grabriku u derbiju 20. kola A2 Hrvatske košarkaške lige Istok svladali KK Belišće rezultatom 101- 74.

Tako su igrači trenera Vladimira Englmana dva kola prije kraja osigurali naslov prvaka i kvalifikacije za A1 ligu.

Odlučujuću utakmicu pratilo je oko tristotinjak ljubitelja košarke, a daleko najglasnija je bila navijačka skupina KK Požega koju čine juniori, kadeti i početnici kluba.

Prva četvrtina utakmice završila je rezultatom 25:23 za domaće košarkaše. Na početku druge četvrtine Krunoslav Rimac postiže dvije trice a nakon toga Domagoj Norac postiže koš i slobodno bacanje pa se Požega odvojila na jedanaest koševa razlike.

Uporni gosti nisu se predavali pa su ubrzo stigli prednost Požežana.

Utakmica se prelomila tek u posljednjoj četvrtini kad su domaći košarkaši ostvarili nedostižnu prednost.

Svi igrači Požege su odigrali odličnu utakmicu.

Darko Pezer postigao je 26 koševa, a  Ante Ćališ dodao je 19 koševa. Domagoj Norac i Krunoslav Rimac ubacili su svaki po 14 poena.

U sljedećem, 21. kolu Požega gostuje u Dardi koja igra van konkurencije a nakon toga u posljednjem kolu u Grabriku gostuje KK Osječki Sokol.

Te dvije utakmice poslužit će treneru Englmanu prije svega za dodatno uigravanje ekipe za kvalifikacije za A1 ligu.

U 67 godina povijesti muške košarke u Požegi ovo je prvi slučaj da klub igra kvalifikacije za A1 ligu odnosno najviši rang u državi.

U kvalifikacijama će sudjelovati pet prvaka drugih liga.

Igrati će se dva puta tjedno te će kvalifikacije biti i organizacijski i financijski izuzetno zahtjevne za požeški klub u kojem očekuju plasman među prve tri ekipe.

Kvalifikacije će prije svega biti nagrada igračima za osvojeno prvo mjesto A2 lige jer KK Požega nema financijskih sredstava za nastup u A1 ligi.

Postoji mogućnost da klub ipak sljedeće sezone igra u jačem rangu jer Hrvatski košarkaški savez planira reorganizaciju natjecanja prema kojem bi se formirala jedinstvena druga liga.

Ako bi ova ekipa ostala na okupu i uz malo veći proračun Požega bi mogla u sezoni 2015./2016. imati klub u jedinstvenoj A2 ligi.

Pročitano 2232 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 08 Ožujak 2015 20:42