Četvrtak, 22 Rujan 2022 13:55

Košarkaši Požege poraženi od Košarkaške akademije Osijek u 1. kolu Kupa Krešimira Ćosića za regiju Istok

POŽEGA - Košarkaši Požege poraženi su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc od Košarkaške akademije Osijek u 1. kolu Kupa Krešimira Ćosića za regiju Istok. Rezultat je bio 69:74 (8:21, 25:18, 24:17, 12:18) za goste iz Osijeka.

Najraspoloženiji u domaćim redovima bio je Dino Hofman koji je ubacio čak 32 poena. Dobro je odigrao i Luka Plešić koji je dodao 16 koševa. Na poluvremenu su Požežani imali zaostatak od 6 poena (33:39), a dramatično je bilo  do zadnje sekunde susreta.

Ekipa trenera Daria Richa je loše otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine gubila 13 razlike (8:21). Do poluvremena su došli na minus 6, a nakon treće četvrtine imali su domaći košarkaši vodstvo od pola koša (57:56). Šest minuta prije kraja Požega je povela 61:57 ali nakon promašenih nekoliko otvorenih šuteva doživjeli su poraz od pet poena razlike.

Odigrana je još jedna utakmica 1. kola u kojoj je Đakovo slavilo protiv Županje rezultatom 50:48 dok je u pretkolu Belišće dobilo Vrijednosnice Osijek rezultatom 98:73. Nova sezona 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok kreće 22./23. listopada, a u tom rangu će se ove sezone natjecati 9 ekipa.

Pročitano 382 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 28 Rujan 2022 13:04