Ponedjeljak, 05 Prosinac 2022 11:29

Košarkaši Požege poraženi na gostovanju kod ŠK Vrijednosnice Osijek u 7. kolu 2. HKL - Istok

OSIJEK - Košarkaši Požege su u 7. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok gostovali u Osijeku gdje su od Škole košarke Vrijednosnice Osijek poraženi nakon produžetaka rezultatom 98:97 (21:20, 18:19, 22:21, 17:18, 20:19).

Nevjerojatno zanimljivu i uzbudljivu odigrala su ova dva kluba, a zanimljivo je da su sve četiri četiri četvrtine završile s pola koša prednosti za jednu od ekipa. Prvu i treću dobili su domaći, a treću i četvrtu gosti. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 39:39, a istim rezultatom završio je i drugi dio utakmice pa je nakon 40 minuta rezultat bio 78:78.

Nakon dva produžetka više sreće imala je domaća ekipa koja je sastavljena od juniora Vrijednosnica Osijek čija se prva ekipa natječe u Premijer košarkaškoj ligi. Utakmicu je krasila velika požrtvovnost i trka s obje strane, a domaći su na kraju pobijedili rezultatom 98:97.

Dino Hofman postigao je čak 45 od Požeginih 97 koševa. Marko Štivičić ubacio je 17, a Martin Bušić 13 poena. Koševe su još postigli Luka Plešić (8), Fran Abramović (8), Filip Kojanović (4) i Domagoj Jozić (2).

U narednom, 8. kolu požeški košarkaši će ugostiti Košarkašku akademiju Osijek, a ta utakmica igrat će se u nedjelju, 11. 12. 2022. s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

ŠK VRIJEDNOSNICE OSIJEK - POŽEGA 98:97 (21:20, 18:19, 22:21, 17:18, 20:19)

ŠK Vrijednosnice Osijek -  Gabrijel Flanjak 33, Luka Mihić 22, Ernest Tomić 16, David Czersky 8, Nikola Martinović 7, Luka Ćurak 5, Jakov Matuzović 4, Tin Grujić 2, Luka Varga 1, Filip Biljan 0.

KK Požega - Dino Hofman 45, Marko Štivičić 17, Martin Bušić 13, Luka Plešić 8, Fran Abramović 8, Filip Kojanović 4, Domagoj Jozić 2, Filip Zelenika 0, Matej Gorjanac 0, Frano Romić 0, Dino Miletić 0.

Pročitano 389 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 07 Prosinac 2022 08:43