Ponedjeljak, 12 Prosinac 2022 10:59

Košarkaši Požege pobijedili Košarkašku akademiju Osijek u 8. kolu 2. HKL - Istok

POŽEGA - Košarkaši Požege pobijedili su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc ekipu Košarkaške akademije Osijek rezultatom 75:58 (15:16, 19:13, 26:14, 15:15) u 8. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok. To je i prva pobjeda mlade požeške ekipe koju vodi trener Dario Rich.

Gosti su bolje otvorili susret i nakon prve četvrtine imali prednost od pola koša (15:16), ali su u nastavku Požežani zaigrali bolje i na poluvrijeme otišli s vodstvom od 34:29. Susret je odlučen u trećoj četvrtini koju je Požega dobila sa 12 razlike.

Proteklog vikenda odigrana su još dva susreta 8. kola : KK Đakovo - KK Vinkovci 77:58, ŠK Vrijednosnice Osijek - KK Belišće 60:78.

Požega je trenutno na posljednjem mjestu sa 7 bodova (1 pobjeda, 5 poraza). U 9. kolu Požežani gostuju kod Belišća (07. siječnja 2023.) koje je četvrto na ljestvici sa 11 bodova (4 pobjede, 3 poraza). To je i posljednje kolo prvog dijela sezone, a liga se nastavlja 14. 01. 2023. utakmicama 10. kola u kojem je Požega slobodna.

KK POŽEGA - KA OSIJEK 75:58 (15:16, 19:13, 26:14, 15:15)

KK Požega - Luka Plešić 22, Martin Bušić 16, Filip Kojanović 13, Marko Štivičić 8, Frano Romić 8, Fran Abramović 8, Dino Miletić 0, Domagoj Jozić 0, Dino Hofman 0, Filip Zelenika 0, Egon Fritzenschaft 0.

KA Osijek - Ivan Jelavić 19, Tin Krišto 14, Mate Pušić 9, Danijel Katavić 7, Karlo Dafish 5, Filip Milošević Pavičić 4, Božo Matković 0, Matej Krišto 0, Luka Radić 0, Luka Mijatović 0.

Pročitano 438 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 19 Prosinac 2022 09:13