Subota, 24 Prosinac 2022 14:08

Košarkaši Požege pobijedili Županju u zaostalom susretu 4. kola HKL - Istok

POŽEGA - Košarkaši Požege pobijedili su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc ekipu KK Županja rezultatom 90:75 (16.14, 19:13, 27:23, 28:25) u zaostaloj utakmici 4. kola 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok. To je bila i druga prvenstvena pobjeda mlade požeške ekipe koju vodi trener Dario Rich.

Požežani su dobili sve četiri četvrtine, a na poluvremenu su imali vodstvo od 8 koševa razlike (35:27) što su do kraja susreta povećali na uvjerljivih 15 poena prednosti.

Kod domaćih najbolji je bio Dino Hofman sa 35 koševa. Dobro su odigrali i Martin Bušić koji je dodao 13, Luka Plešić sa 10 dok su Henrik Hofman i Frano Romić ubacili svaki po 8 poena.

Požega je ovom pobjedom pobjegla sa posljednjeg, 9. mjesta i trenutno je na 6. mjestu sa 9 bodova (2 pobjede, 5 poraza). U 9. kolu Požežani gostuju kod Belišća (subota, 07. siječnja 2023.) koje je četvrto na ljestvici sa 11 bodova (4 pobjede, 3 poraza). To je i posljednje kolo prvog dijela sezone, a liga se nastavlja 14. 01. 2023. utakmicama 10. kola u kojem je Požega slobodna.

KK POŽEGA - KK ŽUPANJA 90:75 (16:14, 19:13, 27:23, 28:25)

Požega - Dino Hofman 35, Martin Bušić 13, Luka Plešić 10, Henrik Hofman 8, Frano Romić 8, Marko Štivičić 6, Domagoj Jozić 4, Fran Abramović 3, Dino Miletić 3, Egon Fritzenschaft 0.

Županja - Josip Mitrović 32, Ilija Benković 18, Bruno Bilić 10, Filip Soljačić 5, Alan Mesić 4, Dinko Bošnjak 4, Josip Vuković 2, Danis Fitozović 0, Davor Pastović 0.

Pročitano 383 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 27 Prosinac 2022 18:31