Ispiši ovu stranicu
Ponedjeljak, 23 Siječanj 2023 14:07

Košarkaši Požege u 11. kolu 2. HKL - Istok uvjerljivo u gostima dobili Vinkovce i došli do treće uzastopne pobjede

POŽEGA - Košarkaši Požege pobijedili su jučer u 11. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok u Vinkovcima istoimenog domaćina rezultatom 68:95 (19:19, 11:23, 16:34, 22:19). Košarkaši Vinkovaca samo su u prvoj četvrtini bili ravnopravni Požežanima, ali već u drugoj su igrači trenera Daria Richa napravili prednost od 12 poena pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 30:42.

U trećoj četvrtini gosti su još povećali svoju prednost pa se u posljednju četvrtinu ušlo s uvjerljivih 30 koševa razlike (46:76) da bi na kraju susret završio pobjedom Požege od 27 poena razlilke. Najbolji strijelac Požege Dino Hofman na ovoj utakmici ubacio je ćak 49 poena.

U narednom, 12. kolu požeški košarkaši će ugostiti ekipu KK Marsonia (Slavonski Brod) koja u 8 utakmica ima svih 8 pobjeda. Ta utakmica igrat će se u subotu, 28. 01. 2023. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Predigu će s početkom u 16,00 sati odigrati predkadeti (U15) ova kluba koji će odigrati prvenstvenu utakmicu svoje lige.

KK VINKOVCI - KK POŽEGA 68:95 (19:19, 11:23, 16:34, 22:19)

Vinkovci   - Ante Papac 21, Dino Peraica 15, Petar Vujeva 7, Kristijan Senčić 6, Stjepan Pezer 5, Mateo Janović 5, Nikola Augustinović 3, Dino Ramljak 2, Ivan Ostović 2, Ante Šabić 2.

Požega - Dino Hofman 49, Marko Štivičić 9, Domagoj Jozić 9, Luka Plešić 8, Egon Fritzenschaft 7, Henrik Hofman 7, Frano Romić 3, Fran Abramović 3, Filip Zelenika 0, Filip Kojanović 0.

Pročitano 448 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 25 Siječanj 2023 10:28