Utorak, 14 Ožujak 2023 09:33

Košarkaši Požege poraženi nakon produžetka na gostovanju kod Košarkaške akademije Osijek u 17. kolu 2. HKL - Istok

OSIJEK - Košarkaši Požege u 17. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok su gostovali kod Košarkaške akademije Osijek. Požežani su odigrali odličnu utakmicu ali su na kraju poraženi u produžetku rezultatom 78:76 (16:21, 16:16, 21:16, 16:16, 9:7).

Ekipa trenera Daria Richa bolje je ušla u susret i imala vodstvo od 5 poena (16.21) nakon prve četvrtine, a tu prednost je zadržala i do poluvremena (32:37). Na kraju treće četvrtine rezultat je bio izjednačen (53:53), a tako je ostalo i nakon posljednjih 10 minuta utakmice (69:69). Produžetak od 5 minuta bolje su odigrali domaći košarkaši koji su na kraju slavili s 2 poena razliike.

Kod Požege najefikasniji su bili Luka Plešić sa 28 poena i Dino Hofman koji je ubacio 27 koševa. Dino Hofman je i uvjerljivo najbolji strijelac lige sa postignutih ukupno 393 poena u 12 odigranih utakmica. Na drugom mjestu je trenutno Patrik Maskaljević (Marsonia) koji je ubacio 270 poena u 14 utakmica.

U 18, kolu u Požegu dolazi KK Belišće, a ta utakmica igrat će se u subotu, 18. 03. 2023. s početkom u 20,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. To je i posljednje kolo sezone 2022./2023. ali košarkaši Požege još moraju odigrati i odgođenu domaću utakmicu 16. kola protiv ŠK Vrijednosnice Osijek.

Požeški košarkaši su trenutno na 7. mjestu sa 18 bodova (4 pobjede, 10 poraza).

KA OSIJEK - KK POŽEGA 78:76 (16.21, 16:16, 21:16, 16:16, 9:7)

KA Osijek  -  Mate Pušić 23, Ivan Jelavić 15, David Jelenić 10, Marin Jurić 9, Tin Krišto 8, Luka Radić 5, Filip Milošević Pavičić 4, Matej Krišto 2, Luka Mijatović 2, Pavo Popović 0, Lovro Mudri 0.

KK Požega - Luka Plešić 28, Dino Hofman 27, Filip Kojanović 5, Domagoj Jozić 5, Fran Abramović 4, Martin Bušić 3, Egon Fritzenschaft 2, Marko Štivičić 2, Ivan Šain 0, Dino Milevoj 0, Filip Zelenika 0, Frano Romić 0.

Pročitano 436 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 14 Ožujak 2023 13:15