Ponedjeljak, 20 Ožujak 2023 09:10

Košarkaši Požege poraženi od Belišća u 18. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok

POŽEGA - Košarkaši Požege poraženi su u subotu u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc od ekipe Belišća rezultatom 78:88 (16:15, 27:25, 27:25, 8:23) u susretu 18. kola 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok.

Požežani su odlično odigrali prve tri četvrtine protiv kvalitetnih gostiju koji su sezonu završili na 3. mjestu sa 26 bodova (10 pobjeda, 6 poraza).

Na poluvremenu ekipa trenera Daria Richa imala je vodstvo od 3 poena (43:40), a u posljednju četvrtinu ušlo se s vodstvom Požege od 5 razlike (70:65). Belišće je odlično odigralo zadnjih 10 minuta dobivši posljednju četvrtinu s 15 razlike.

To je bilo i posljednje kolo natjecateljske sezone 2022./2023. na drugoligaškom istoku ali će požeški košarkaši još u subotu, 25. ožujka s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc protiv ŠK Vrijednosnice Osijek odigrati zaostalu utakmicu 16. kola.

Požežani su trenutno na 7. mjestu sa 19 bodova (4 pobjede, 11 poraza) dok su ŠK Vrijednosnice Osijek na posljednjem, 9. mjestu sa 17 bodova (3 pobjede, 11 poraza). Na pretposljednjem, 8. mjestu sa 18 bodova je Košarkaška akademija Osijek koja također protiv KK VROS još mora odigrati zaostali susret 12. kola.

KK POŽEGA - KK BELIŠĆE 78:88 (16:15, 27:25, 27:25, 8:23)

KK Požega - Dino Hofman 35, Martin Bušić 21, Egon Fritzenschaft 8, Luka Plešić 5, Filip Kojanović 5, Domagoj Jozić 4, Marko Štivičić 0, Fran Abramović 0, Frano Romić 0, Filip Zelenika 0, Jura Milevoj 0, Dino Milevoj 0.

KK Belišće - Kristijan Preglej 19, David Đolić 17, Erik Weber 15, Ivo Vincetić 13, Luka Šarić 11, Nikola Mikulić 8, Mihael Mamić 5, Bruno Funtak 0, Domagoj Cerjak 0.

Pročitano 306 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 27 Ožujak 2023 08:12