Četvrtak, 09 Travanj 2015 02:00

KK Požega poražena od Hermes Analitice

POŽEGA - Košarkaši Požege jučer su poraženi u 1. kolu kvalifikacija za A1 ligu.

Protivnik igračima Požege bila je jaka Hermes Analitica koja je i najveći kandidat za osvajanje prvog mjesta u kvalifikacijama koje donosi direktan plasman u A1 ligu.

Pred tristotinjak gledatelja u Grabiku igrači trenera Vladimira Englmana pružili su dobar otpor jačim gostima koji su pobijedili rezultatom 88:101.

Na poluvremenu su gosti imali prednost od 18 koševa razlike (34:52).

Već na samom početku utakmice (4. minuta) Požežanima se ozljedio njihov najbolji strijelac Ante Ćališ koji je i na ovoj utakmici postigao prve poene za svoju ekipu.

Kod KK Požega prvi strijelac bio je Bruno Čelebija koji je postigao 19 koševa zamijenivši Ćališa na mjestu centra.

Darko Pezer postigao je 17 koševa a odličan u drugom poluvremenu bio je Martin Bušić koji je postigao 14 poena.

U sastavu Požege još su igrali Rimac 11, Norac 7, Horvat 7, Rich 7, Štivičić 4, Ćališ 2, Kojanović, Gorjanac, Abramović.

Već u subotu, 11. travnja KK Požega gostuje u Zadru kod KK Jazine koje su jučer neočekivano poražene u 1. kolu od Podravca u Virju rezultatom 80:78.