Nedjelja, 12 Travanj 2015 02:00

Košarkaši Požege poraženi u Zadru

ZADAR - Košarkaši Požege jučer su u sklopu 2. kola Kvalifikacija za A1 ligu gostovali u Zadru kod Košarkaškog kluba Jazine - Arbanas.

Domaći košarkaši ostvarili su uvjerljivu pobjedu od 21 koša razlike. Konačan rezultat bio je 85:64 za Zadrane.

Dvorana Višnjik bila je zauzeta pa je utakmica odigrana u legendarnoj zadarskoj dvorani na Jazinama, a susret je pratilo oko 80 gledatelja.

Igrači Jazina su odmah na početku s nekoliko laganih i otvorenih šuteva otvorili utakmicu i odmah pokazali da su veliki favorit u ovom susretu.

Nakon tri munute igre imali su prednost od deset koševa razlike (14:4).

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 28:16 a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 54:31.

Igrači KK Požega su na početku drugog dijela tricama Darka Pezera, Domagoja Norca i Krunoslava Rimca prednost smanjili na 12 poena razlike (60:48) ali su nakon toga igrači Jazina ponovno otišli na 20 poena razlike što su i održavali do kraja utakmice.

Kod Jazina najbolji igrač bio je Tihomir Vranješ sa 21 poenom i 6 skokova.

U redovima KK Požega ponovno je najbolji bio Bruno Čelebija koji je postigao 21 koš, imao 8 skokova i osvojio 4 lopte.

Domagoj Norac postigao je 13 poena uz 6 skokova i četiri osvojene lopte.

Za KK Požegu koševe su još postigli Krunoslav Rimac (12), Darko Pezer (10), Martin Bušić (6) i Antun Štivičić (2).

U igru su još ulazili i Horvat, Kojanović i Abramović dok jedino kapetan Dario Rich nije nastupio u jučerašnjoj utakmici.

Najbolji strijelac Požežana Ante Ćališ koji se ozljedio na prvoj utakmici kvalifikacija protiv Hermes Analitice nije mogao nastupiti na ovoj utakmici.

U drugoj utakmici 2. kola KK Škrljevo je uvjerljivo pobijedilo KK Podravac (Virje) rezultatom 117:75 dok je Hermes Analitica bila slobodna.

U 3. kolu KK Požega u Grabriku dočekuje KK Škrljevo (srijeda, 15. travnja u 19,00 sati), KK Hermes Analitica je domaćin KK Jazinama, a slobodan je KK Podravac.

Pročitano 1843 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 13 Travanj 2015 13:53