Četvrtak, 07 Svi 2015 02:00

Uvjerljiv poraz KK Požega od Škrljeva

RIJEKA - Košarkaši Požege uvjerljivo su jučer poraženi na gostovanju kod KK Škrljeva u utakmici 8. kola kvalifikacija za A1 Hrvatsku košarkašku ligu.

Domaći košarkaši bili su bolji od Požežana za 37 poena. Konačni rezultat bio je 100:63 za Škrljevo.

Nakon prve četvrtine domaćin je imao već 27 koševa prednosti (38:11), na poluvremenu je rezultat bio 57:31 dok se u posljednju četvrtinu ušlo s rezultatom 75:48.

Kod požeških košarkaša najbolji je bio mladi Antun Štivičić koji je postigao 15 koševa dok su Bruno Čelebija i Krunoslav Rimac postigli svaki po 14 koševa.

Kapetan Dario Rich je dodao 7 poena, a u strijelce su se još upisali Bušić (4), Horvat (4), Kojanović (3), Abramović (2).

U sastavu su još bili i mladi igrači Gorjanac, Jozić, Lukačević, M. Štivičić.

Svi oni dobili su određenu minutažu od Daria Richa koji je na ovoj utakmici i vodio ekipu zbog odstutnosti trenera Vladimira Englmana.

Ekipa Škrljeva kou vodi proslavljeni hrvatski košarkaš Aramis Naglić protiv oslabljene Požege je nekoliko igrača i odmarala dok su neki koji su igrali imali manju minutažu jer su se čuvali za sljedeći vikend kada Škrljevo u 9. kolu gostuje kod Hermes Analitice. Taj susret će vjerojatno odlučiti o prvom mjestu.

U drugom susretu 9. kola KK Požega u subotu, 09. svibnja s početkom u 20,00 sati u Sportskoj dvorani "Tomislav Pirc" dočekuje KK Podravac (Virje).

U posljednjem, 10. kolu Požega je slobodna, Podravac dočekuje Hermes Analiticu a Škrljevo je domaćin Jazinama.

Hermes Analitica i Škrljevo dijele prvo mjesto s omjerom pobjeda i poraza 5-1.

Podravac je treći (3-3), Jazine četvrte (3-4), a Požega (0-7) je na posljednjem mjestu.

Pročitano 2058 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 07 Svi 2015 13:17