Ponedjeljak, 23 Siječanj 2023 13:17

Kuglači Novih nada odigrali neodlučeno na gostovanju kod Zaboka u 13. kolu 1. B Hrvatske kuglačke lige - Sjever

ZABOK - Ono što posjetitelji Gardalanda mogu doživjeti na Raptoru to su jučer posjetitelji ZIVT-a doživjeli na utakmici. Pravi rezultatski Roller coaster koji je završio podjelim bodova. Krenulo je s duelom Sedlar-Zovko koji su već u prvom setu priredili spektakl kada Filip sa pokerom devetki u čišćenje osvaja set sa 176-169. Najbolji igrač lige i trenutno jedan od top 5 igrača Hrvatske jučer jednostavno nije imao odgovor na Filipa koji u konačnici osvaja svoj najveći poen u karijeri sa 638-624.

Na stazama pored Medić ponovo pokazuje svoju kuglačku marku i osvaja važan poen protiv Poleta na 595-580. Nakon što su gosti izgubili poen na kojega uvijek računaju mislili smo da je utakmica prelomljena, da bi Čakalić (633) i Lončar (611) napravili upravo ono suprotno i jednostavno demolirali indisponiranog Fingera (524) i solidnog Hršaka (571) koji si je dva puta složio nepopularne “libeke”.

Na semaforu je stajalo 2:2 i ogromnih 119 čunjeva za goste. Ali! Svaki poznavatelj kuglačkog sporta zna kada se pri takvom rezultatu u dubinama bivše industrije vunenih tkanina zagrijavaju Ljubić i Huis, utakmica se ne može i ne smije klasificirati kao “završena”.

Nošeni nevjerojatnom podrškom navijača dupkom punih novih tribina kuglane ZIVT, bombarderi iz Pavlovca već nakon 3 seta rješavaju svoje duele za osiguranje 4:4. A onda je u zadnjem setu krenuo i zadnji lov na preostalih 45 čunjeva razlike. Atmosfera se digla do usijanja kada obojica ruše devetke 4 hica prije kraja, ali nažalost proboji koji slijede više nisu davali šansu za konačni preokret. Na kraju je ostalo 14 čunjeva na strani gostiju.

(Facebook stranica KK Zabok)

Kuglači Novih nada osvojili su bod na gostovanju kod Zaboka u 13. kolu 1. B Hrvatske kuglačke lige - Sjever. Bio je to i derbi kola jer su se sastale četvrtoplasirana i drugoplasirana ekipa lige, a domaćin je u ovoj sezoni neporažen na svojoj kuglani.

Poene za Nove nade osvojili su Tomislav Čakalić i Željko Lončar, a dva boda osvojili su požeški kuglači i ekipno (3540 - 3554) što je bilo dovoljno za jedan bod na ovom teškom gostovanju.

Požeški klub je i dalje na odličnom 2. mjestu sa 21 bodom (10 pobjeda, 1 remi, 2 poraza) dok vodeći Medveščak - 1958 (Zagreb) ima bod više. U narednom, 14. kolu Nove nade će u subotu, 28. 01. 2023. s početkom u 17,00 sati ugostiti Fortunu (Đakovo) čija ekipa je 6. mjestu sa 13 bodova (6 pobjeda, 1 remi, 6 poraza).

Pročitano 397 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 23 Siječanj 2023 14:54