Utorak, 23 Prosinac 2014 01:00

Pobjede Alabame, SMC Pleternice, Autodijelova Tokić i Windor d.o.o.

POŽEGA - Trećeg dana turnira na programu je bilo sedam utakmica. Odigrane su dvije utakmice veteranskog turnira i pet utakmica fonda nagrada. U Grabriku je svakim danom sve više gledatelja a i utakmice su sve zanimljivije.

U prvoj utakmici kod veterana Luzeri Čaglin očekivano su porazili Standard Požega. Rezultat je bio 4:2 za ekipu iz Čaglina iako su igrači Standarda pružili dobar otpor. Najefikasniji Luzer bio je Tomislav Majetić koji je postigao tri pogotka a njegov suigrač Ivica Borevac jednom se upisao u listu strijelaca. Za Standard strijelci su bili Ivica Dragičević i Zvonko Jakobović.

Nakon njih Pilana Blatančić i Ožujsko pivo odigrali su neodlučeno 1:1. Iako je ekipa Ožujskog piva imala inicijativu i više prilika prvi su u vodstvo došli igrači Pilane Blatančić pogotkom Maria Jurčaka četiri minute prije kraja. U posljednjim sekundama utakmice nepredvidljivi Stanislav Biđovski poravnao je rezultat i donio svojim suigračima penale. Igrači Pilane imali su više koncentracije i pobijedili nakon penala rezultatom 4:2 i tako stekli prednost u međusobnom ogledu.

U prvoj utakmici fonda nagrada sastale su se dvije odlične ekipe Set. d.o.o Slavonski Brod i Fossio Mojito bar. Nakon što su Brođani dva puta vodili a uporni igrači Mojita dva puta izjednačavali i vraćali utakmicu na početak, susret ova dva ravnopravna protivnika je završio neodlučeno 2:2. Pogotke za Set postigli su Dominik Perković i Damir Radman a za Mojito strijelci su bili Josip Ciprić i Silvio Mihić. Nakon penala rezultat je bio 5:3 za Set d.o.o. čiji igrači sada imaju prednost u slučaju istog broja bodova nakon završetka natjecanja u skupini.

Alabama je rezultatom 3:1 bila bolja od Vladorene Mama mia. Dva pogotka za Alabamu postigao je Domagoj Ivić a jedan Vjekoslav Čerti. Počasni pogodak za Vladorenu postigao je Josip Budimir.

Za ekipu SMC Pleternica igraju većinom prvotimci pleterničke Slavije pa je njihova pobjeda protiv požeške ekipe Rekreativci bila očekivana. Utakmica je završila rezultatom 4:1 za SMC. Pogotke su postigli Mato Marčetić, Duje Tokić, Tomislav Valentić i Jurica Marčinković dok je jedini strijelac za Rekreativce bio Antonio Nikić Čakar.

Autodijelovi Tokić su također bili veliki favoriti protiv MNK Plamena te su slavili rezultatom 6:1. Dvostruki strijelci bili su Antonio Soldo, Dinko Matošević i Matija Sokić a za Plamen je zabio Mirko Bošnjak.

Posljednja utakmica dana bila je i najefikasnija te je postignuto čak 10 pogodaka. Ekipa Windor d.o.o rezultatom 8:2 svladala je Darmopil Instalacije Pčelarstvo Balen. Dvostruki strijelci za Windor bili su Luka Berta i Tomislav Tvrdy a po jedan pogodak su postigli Albert Hel, Valentino Podobnik, Matej Peharda i Josip Zvekić. Za poraženu ekipu pogotke su postigli Ivan Darmopil i Mario Maras.

Nakon dva dana stanke zbog Božićnih blagdana turnir se nastavlja u petak, 26. prosinca kada je na programu četvrtog dana turnira čak 11 utakmica. Od 16,00 do 18,40 igraju se četiri utakmice veteranskog turnira a od 18,40 do 23,20 sati sedam utakmica glavnog turnira.