Utorak, 30 Prosinac 2014 01:00

1/8 finala osigurali i Crna legija, Fossio Mojito bar, ŠNK Slavonija juniori, Luzeri Čaglin, Trento, Pizza bar Aureus Caffe bar Samson i Moby dick

POŽEGA - Sedmog dana turnira na programu je bilo 8 utakmica. Nakon što su veterani odigrali prve tri utakmice odigrano je pet utakmica u fondu nagrada. Sve utakmice glavnog turnira odlučivale su direktno o plasamanu u drugi krug ili o prvom mjestu u skupini.

U prvoj utakmici kod veterana Euromodul Rijeka je pobijedio Vina Tandara Kutjevo rezultatom 5:2. Pogotke za Euromodul postigli su Damir Kozić (2), Ilija Šubara, Marijan Bakula i Ante Mandić dok su za poraženu ekipu strijelci bili Eduard Pavičić i Krunoslav Podoljak. Euromodul je osigurao prvo mjesto i plasman u četvrtfinale dok će Vina Tandara protiv ekipe Vallis Aurea danas tražiti svoj prolaz u drugi krug.

U drugoj utakmici ekipama Pilane Blatančić i Hvidra Požega bio je dovoljan neodlučen rezultat pa su tako i odigrali svoju utakmicu koja je završila 2:2. Pogotke za Pilanu postigli su Robert Hećimović i Ivica Stojčević a za Hvidru Josip Pavunčec i Dražen Matišić. Nakon penala Pilana Blatančić je slavila rezultatom 7:6 i osigurala prvo mjesto u skupini 1. dok je Hvidra druga.

U trećoj utakmici stari rivali Kelvin i Alabama su odigrali zanimljivu i tvrdu utakmicu u kojoj je pobjeda na kraju pripala Alabami rezultatom 3:1. Pogotke su postigli Zoran Bošnjaković, Darko Pandžić i Ranko Petrović dok je Željko Mitrović postigao počasni pogodak za Kelvin. Alabama je prva u skupini 2. dok je Kelvin drugi. Obje ekipe plasirale su se u četvrtfinale.

U prvoj utakmic fonda nagrada ŠNK Slavonija juniori i Alo Alo Pekara Klas odigrali su neodlučeno 2:2. Juniorima Slavonije za prolaz je bio dovoljan i remi dok je njihovom protivniku igrala samo pobjeda jer su imali bod manje. Slavonija je pogocima Josipa Vukovića i Marka Grbeša na poluvremenu imala vodstvo od 2:0. Uporni igrači Alo ala u drugom dijelu preko Dominika Solde smanjuju na 2:1 deset minuta prije kraja. Iako su pokušali igrati i bez vratara odnosno s igračem više u polju igrači Alo ala Pekare Klas uspjeli su tek izjednačiti u posljednjoj minuti. Juniori NK Slavonije plasirali su se u drugi krug kao drugoplasirana ekipa skupine 3 a protivnik u osmini finala im je neugodna ekipa Pink Pantera.

Susret Crne legije i Fossio Mojito bara odlučivao je samo o prvom mjestu u skupini jer su te dvije ekipe već osigurale plasman u osminu finala. Legionari voditelja Stanka Dragičevića bili su uvjerljivi i pobijedili rezultatom 5:2. Za Crnu legiju pogotke su postigli igrači pleterničke Slavije. Trostruki strijelac bio je Josip Jakovljević a dva pogotka je dodao Alen Jelčić. Za Mojito bar oba pogotka postigao je iskusni napadač Sebastijan Kalnak. Crna legija u osmini finala igrati će protiv AG Gradnje '97 dok će Fossio Mojito bar svoj prolaz u četvrtfinale tražiti protiv SMC Pleternice.

U utakmici između Trenta i MNK Komušine odlučivalo se samo koje će mjesto u skupini 3. osvojiti ekipa Trenta jer je MNK Komušina i prije ove utakmice izgubila sve šanse za drugi krug. Trentu je za prvo mjesto trebao barem bod dok bi u slučaju poraza bio drugi iza ŠNK Slavonije juniora.  Iako su igrači Komušine imali vodstvo na poluvremenu od 1:2 kvalitetnija ekipa Trenta nije dozvolila iznenađenje i u drugom dijelu sa dva pogotka došla do pobjede rezultatom 3:2. Trento je ovu utakmicu igrao bez vratara a na golu je silom prilika morao biti igrač Matej Ivanović. Pogotke za Trento postigli su Daniel Brtan, Antun Severović i Nikola Eller dok je Josip Gavrić bio dvostruki strijelac za Komušinu.

Utakmica između Pizza bara Aureus Caffe bara Samson i Moby dicka odlučivala je o prvom mjestu skupine 1. Aureus je također na ovoj utakmici bio bez vratara. Daria Pavića odlično je zamijenio Nikola Zeba koji je imao nekoliko odličnih obrana te je sačuvao svoju mrežu netaknutu u pola sata igre. Nakon jedne lijepe akcije Aureusa najbolji igrač prošlogodišnjeg turnira Mario Pavelić postigao je pogodak za 1:0 pet minuta prije kraja što je bilo dovoljno za pobjedu i prvo mjesto u skupini. Branitelj naslova je i treću utakmicu odigrao sa samo 6 igrača bez rezervnih igrača a na klupi je bio samo voditelji i sponzor ekipe Frano Križanović. Moby dick se plasirao u osminu finala kao drugoplasirana ekipa.

Posljednja utakmica u kojoj su se sastali Alibi bar i Luzeri Čaglin direktno je odlučivala o prolazu u drugi krug. Alibiju je bio dovoljan i bod dok je ekipi iz Čaglina u igri bila samo pobjeda. Utakmica je završila pobjedom Luzera rezultatom 1:3. Dva pogotka postigao je Vedran Demše a jedan Domagoj Majetić. Pogodak za Alibi postigao je Dino Dragičević.