Utorak, 07 Siječanj 2020 01:00

Kadeti Platinuma osvojili 29. Božićni malonogometni turnir "Požega 2019"

POŽEGA - U kategoriji kadeta 29. BMNT "Požega 2019" natjecalo se 14 ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Platinuma koja je u finalu rezultatom 2:1 pobijedila Školu nogometa Batrina. Kadetsko finale je odigrano u sklopu završne večeri glavnog turnira odnosno između utakmice za 3. mjesto i finala seniora pred fantastičnim ambijentom od 1300 gledatelja pa je i to bila nagrada mladim igračima koji će uskoro nastupati i na glavnom turniru.

Mlade momčadi su pokazale nogomet koji je zaista mogao zadovoljiti do posljednjeg mjesta ispunjenu dvoranu. Dobar nogomet u prvih 20 minuta nije rezultirao golovima iako je bilo dobrih prigoda na obje strane, posebice za Batrinu koja je imala dva udarca sa 10 metara, no jednog je Domagoj Pojer obranio, a drugi je otišao visoko preko gola. Kazna je stigla u 7. minuti drugog poluvremena kada Platinum dolazi do vodstva prekrasnim golom Filipa Margete koji je pogodio sa desetak metara iskosa s desne strane. Nakon toga fantastična prilika za Batrinu, ali Pojer sjajno reagira i čuva svoju mrežu. Na drugoj strani se zato mreža trese već u sljedećem napadu kada brzu kontru završava Leo Subotić pogotkom za 2:0 u 26. minuti. Do kraja je Batrina uspjela smanjiti na 2:1 u 29. minuti preko Matea Stanišića, no u posljednjih 40ak sekundi nisu uspjeli doći do izjednačenja pa je Platinum zasluženo postao pobjednik kadetskog turnira.

U utakmici za 3. mjesto koja je igrana u poslijepodnevnom terminu Trgovački obrt Paun je rezultatom 3:1 (2:1) svladao ekipu Nemamo ideju. Pogotke za TO Paun postigli su Pavle Ivanišević (2) i Matej Bartolović dok su strijelci za Nemamo ideju bili Gabriel Marčetić i Matej Golić.

Četiri najbolje ekipe nagrađene su peharima i medaljama, a najbolji pojedinci posebnim trofejima koje su im ispred organizatora Požeškog športskog saveza uručili dopredsjednik Vlado Drkulec i glavni tajnik Željko Mitrović.

Najbolji strijelac turnira je Pavle Ivanišević (Trgovački obrt Paun) sa 11 pogodaka. Za najboljeg vratara turnira proglašen je Domagoj Pojer (Platinum) dok je za najboljeg igrača turnira izabran njegov suigrač Mateo Ivanešić.

Za Platinum  su prvo mjesto osvojili Filip Margeta, Roko Anić, Martin Šubara, Leo Subotić, Mateo Ivanešić, Marko Milobara, Emil Đaković, Luka Milosavljević i Domagoj Pojer, a s klupe su ih do naslova vodili Ivan Rožić i Ivan Grubišić.