Subota, 03 Siječanj 2015 01:00

U 1/4 finale se plasirali Aureus, Sibinj, MNK Plamen i Vertigo

POŽEGA - Jučer su na Božićnom malonogometnom turniru odigrane prve četiri utakmice osmine finala glavnog turnira i prve  četvrtfinalne utakmice veteranskog turnira. U Grabriku je bilo oko 700 gledatelja te je dvorana sve ispunjenija kako se bliži sama završnica turnira. Danas su na programu četiri utakmice osmine finala fonda nagrada i dvije utakmice četvrtfinala veterana. Nakon što veterani odigraju svoje četvrtfinale odigrati će se i jedna revijalna utakmica između ekipe Bećara i ekipe Bosanske posavine.

Prvu utakmicu devetog dana turnira odigrali su Pilana Blatančić i Kelvin. Iako je Kelvin bio favorit u ovom ogledu Pilana Blatančić je iznenadila i pobijedila rezultatom 3:2. Za "Blatančiće" dva pogotka postigao je Rajko Mijatović a jedan Borislav Pelić dok su strijelci za Kelvin bili Marinko Brkić i Zoran Jušić.

Drugo četvrtfinale veterana donijelo je još veća uzbuđenja. Alabama je dva puta vodila protiv Hvidre ali je utakmica završila bez pobjednika rezultatom 2:2. Pogotke za Alabamu postigli su Zoran Bošnjaković i Miro Raguž dok je za Hvidru dva puta izjednačio Josip Pavunčec. Za Hvidru su penale uspješno izveli Mišo Hodak i Josip Pavunčec dok Stipo Martinović nije uspio svladati vratara Marka Ferića. Za Alabamu uspješni su bili Zoran Bošnjaković i Darko Pandžić dok Miro Raguž nije uspio prevariti Željka Makaruna. Nakon toga su raspucavali Mišo Hodak i Zoran Bošnjaković. Hodak je zabio dva penala a Bošnjaković samo jedan pa se u polufinale konačnim rezultatom 6:5 plasirala Hvidra.

U prvoj utakmici osmine finala branitelj naslova ekipa Pizza bara Aureus Caffe bara Samson lako se obračunala sa Luzerima Čaglin. Rezultat je bio 7:1 za Aureus iako se ekipa iz Čaglina odlično držala prvo poluvrijeme koje je završilo 1:0 za Aureus. U drugom dijelu do izražaja je potpuno došla kvaliteta igrača Aureusa koji su se u ovom susretu pojačali s Mariom Petrovićem, Hrvojem Mišićem i Matiasom Šulcom. Tri pogotka za pobjedničku ekipu postigao je Josip Martinović a po jednom su zabili Mislav Včelik, Anto Gudelj, Hrvoje Mišić i Matias Šulc. Za Luzere je počasni pogodak postigao njihov najbolji igrač Vedran Demše. Po prikazanoj igri i kvaliteti igračkog kadra Pizza bar Aureus Caffe bar Samson je najveći favorit za osvajanje turnira.

U drugoj utakmici sastale su se ekipe Sibinja i Moby dicka. U tvrdoj utakmici između dvije kvalitetom podjednake ekipe koje se uz to i dobro poznaju nije bilo puno prilika pa je utakmica završila neodlučeno 1:1. Sibinj je u vodstvo doveo Miroslav Stefanović u 3. minuti a izjednačio je Tomislav Jurković u 11. minuti. U drugom dijelu nije bilo pogodaka pa su putnika u četvrtfinale odlučivali penali. Izvođači Sibinja Miroslav Stefanović, Marko Čanić i Tomislav Kljajić bili su sigurni i realizirali penale. Kod Moby dicka penale su zabili Goran Jurić i Tomislav Jurković dok Josip Roso nije uspio svladati vratara Željka Konrada. Tako se Sibinj rezultatom 4:3 plasirao u četvrtfinale.

Treća utakmica trebala je biti također izjednačena ali su igrači MNK Plamena sa uvjerljivih 3:0 svladali MNK Alabamu. Dva pogotka postigao je Ivica Soldo a jedan je dodao odlični mladi igrač Bruno Golić. Treba naglasiti i da su igrači Alabame čak četiri puta pogodili vratnicu i da su bili ravnopravan suparnik iako rezultat govori drugačije.

Posljednja utakmica bila je i najneizvjesnija. U moža najjačem paru osmine finala sastale su se dvije odlične ekipe Caffe bara Vertigo i Windoor d.o.o. U sedmoj minuti utakmice Nikola Miholić je sjajnim volejom svladao vratara Ivana Soldu a na liniji je pogodak potvrdio Marko Zelenika. Deset minuta poslije ponovo je Miholić svladao Soldu a Zelenika je na metar od gola ponovo samo potvrdio pogodak. U 28. minuti Albert Hel je vratio nadu svojim suigračima pogotkom za 2:1 ali u posljednjih desetak minuta utakmice igrači Windoora nisu uspjeli postići pogodak koji bi m donio bar penale. Šteta što su se ove dvije ekipe morale sastati u ovako ranoj fazi turnira. Caffe bar Vertigo u skupini nije pružio očekivane igre ali su u utakmici protiv Windoora pokazali da ponovo mogu doći do same završnice. Kao veliko pojačanje pokazao im se Matej Mitrović koji je  jučer prvi put nastupio za Vertigo na ovogodišnjem turniru. Riječ je o igraču koji trenutno nogomet igra u Austriji a požeški turnir već je osvajao s Bijelom kućom 2007. i 2008. godine. Windor može žaliti što nije osvojio prvo mjesto u skupini 7. što bi im donijelo lakši ždrijeb u osmini i četvrtfinalu te bi možda došli čak do polufinala.

Petak, 02. 01. 2015. – 9. dan –Osmina finala

Pilana Blatančić- Kelvin 3:1 (A –Četvrtfinale Vet)

Hvidra Požega – Alabama 2:2 (6:5p) (B - Četvrtfinale Vet)

Pizza bar Aureus Caffe bar Samson – Luzeri Čaglin 7:1 (A)

Moby dick – Sibinj 1:1 (3:4p) (B)

MNK Plamen – MNK Alabama 3:0 (G)

Windor d.o.o. – Caffe bar Vertigo 1:2 (H)

Subota , 03. 01. 2015. – 10. dan – Osmina finala

17,00 Euromodul Rijeka – Luzeri Čaglin (C – Četvrtfinale Vet)

17,40 Vallis Aurea – Rampa Spin Valis (D – Četvrtfinale Vet)

18,20 Revijalna utakmica – veterani

19,00 ŠNK Slavonija juniori – Pink Panter (D)

19,50 Crna Legija – AG Gradnja '97 (E)

20,40 Trento – Caffe bar Rubikon (C)

21,30 Fossio Mojito bar – SMC Pleternica (F)

Nedjelja, 04. 01. 2015. – 11. dan – Četvrtfinale

18,00 Pizza bar Aureus Caffe bar Samson – C (1)

18,50 Sibinj – D (2)

19,40 Revijalna utakmica - Finale 4. Turnira – 1994. godine : GLADNA DJECA (Kaptol) – BRAVO MSB (Slavonski Brod)