Utorak, 06 Siječanj 2015 01:00

Caffe bar Rubikon pobjednik 24. BMNT "Požega 2014"

POŽEGA – Pred više od 1300 gledatelja u Sportskoj dvorani „Grabrik“ odigrana je završnica 24. Božićnog malonogometnog turnira „Požega 2014“. Grabrik je bio ispunjen do posljednjeg mjesta a posljednji put na finalu je bilo toliko gledatelja 2003. godine kada su u finalu igrali požeška Bijela kuća i slavonskobrodski Argus.

Naslov pobjednika 24. izdanja požeškog malonogometnog turnira zasluženo su osvojili igrači Caffe bara Rubikon Nova Gradiška koji su u finalu rezultatom 4:2 bili bolji od ekipe SMC Pleternica. Igrači iz Nove Gradiške redovito sudjeluju na požeškom turniru a ova ekipa u ovom sastavu u Požegu dolazi posljednjih pet godina.

Nastupali su pod raznim imenima a sada su prvi put došli pod imenom Caffe bara Rubikon. Izgleda da im je proteklih godina nedostajalo samo pravo ime jer čim su se pojavili pod imenom osvajača turnira iz 2001. godine osvojili su prvo mjesto. Ekipa Caffe bara Rubikon koju su predvodili Dinko Bešlić i Valerio Balašković osvojila je turnir u Grabriku prije 13 godina.

Prošle godine igrači ekipe iz Nove Gradiške ispali su u četvrtfinalu a i prijašnjih godina nikako nisu mogli doći do same završnice odnosno polufinala. Ove godine im se sreća malo osmjehnula upravo u četvrtfinalu protiv branitelja naslova Pizza bara Aureus Caffe bara Samson. Dvije minute prije kraja su sretnim i spretnim pogotkom Daria Terzića došli do izjednačenja i penala nakon kojih su konačno ušli u samu završnicu. Odlični napadač Terzić u finalu nije mogao pomoći svojim suigračima jer je otišao u Njemačku.

Zbog toga je ponovno odgovornost na sebe preuzeo sjajni Goran Divković koji je na ovom turniru vukao svoju ekipu do naslova pobjednika. Ukupno je Divković na turniru postigao 7 pogodaka. U polufinalu protiv Crne legije postigao je dva pogotka u pobjedi od 3:1. U finalu je već u 5. minuti načeo mrežu vratara SMC-a Ivana Majetića kada je dobro reagirao na jednu ubačenu loptu sa strane i vrškom patike je smjestio u mrežu.

U 11. minuti Tomislav Barišić je prizemnim udarcem s desetak metara iskosa postigao pogodak za 0:2 i s tim rezultatom je završio prvi dio finala.

Na samom početku nastavka odličnu priliku za smanjenje rezultata imao je Duje Tokić koji je oduzeo jednu loptu na svojoj polovici, istrčao kontru i izašao sam pred Rajka Aleksića ali je vratar Rubikona obranio njegov udarac.

Kada je u 31. minuti Matej Kurjaković sjajnim udarcem lijevom nogom s petnaestak metara pogodio za 0:3 činilo se da je utakmica gotova. Dio gledatelja već je počeo izlaziti kad je minutu poslije Tomislav Žuljević iz slobodnog udarca s osam metara vratio nadu svojim suigračima pogotkom za 1:3.

Vjera u čudo trajala je pune četiri minute. Tada su igrači SMC-a izgubili jednu loptu u napadu a Ivanu Kašljeviću nije bilo postići pogodak za 1:4 na prazan gol. Igrači SMC –a završnicu utakmice igrali su bez vratara i s igračem više u terenu pokušavali dostići prednost Rubikona.

U 37. minuti Rubikon je napravio 6. akumulirani prekršaj pa je Tomislav Žuljević dobio priliku da postigne novi pogodak iz kaznenog udarca s 10 metara. Vratar Aleksić uspio je obraniti njegov snažan udarac ali je Jurica Marčinković odbijenu loptu spremio u mrežu i postigao pogodak za konačnih 2:4.

Posljednje minute utakmice protekle su u bezuspješnim napadima igrača SMC-a i u organiziranoj obrani Rubikona koja ih je krasila cijeli turnir. Nakon zvuka sirene koja je označila kraj utakmice počelo je veliko slavlje igrača Rubikona koje je na ovu utakmicu došlo bodriti i pedesetak navijača iz Nove Gradiške.

Finale i utakmicu za 3. mjesto odlično su vodili suci Jurica Matijević i Nikola Jurišić.

Treće mjesto osvojila je ekipa Sibinja koja je pobijedila Crnu legiju sa uvjerljivih 6:2. Trostruki strijelac bio je Tomislav Topalović, dva pogotka postigao je Marko Čanić a jednom se u strijelce upisao Josip Ravlić. Za legionare pogotke su postigli Nevio Berdi i Mile Pavelić.

Najbolji strijelac turnira je Tomislav Žuljević (SMC Pleternica) koji je postigao 11 pogodaka. Organizacijski odbor za najboljeg vratara turnira proglasio je Rajka Aleksića iz pobjedničke ekipe dok je njegov suigrač Goran Divković izabran za najboljeg igrača turnira.

Ispred generalnog pokrovitelja i organizatora nagrade, pehare i medalje najboljim ekipama i pojedincima uručili su požeški gradonačelnik Vedran Neferović i predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović.

Finale :

SMC PLETERNICA – CAFFE BAR RUBIKON 2:4 (0:2)

STRIJELCI : 0:1 Divković (5), 0:2 Barišić (11), 0:3 Kurjaković (31), 1:3 Žuljević (32), 1:4 Kašljević (36), 2:4 Marčinković (37)

SMC PLETERNICA – Ivan Majetić, Josip Nikolaš, Mario Abramović, Thomas Vidakušić, Mato Marčetić, Tomislav Žuljević, Duje Tokić, Tomislav Valentić, Jurica Marčinković

CAFFE BAR RUBIKON – Rajko Aleksić, Ivan Kašljević, Matej Kurjaković, Tomislav Kotorac, Goran Divković, Tomislav Barišić, Goran Mulac, Alen Akmačić

Utakmica za 3. mjesto

SIBINJ – CRNA LEGIJA 6:2 (3:1)

STRIJELCI – 0:1 Berdi (9), 1:1 Topalović (13), 2:1 J. Ravlić (15), 3:1 Čanić (17), 4:1 Topalović (27), 5:1 Topalović (30), 5:2 Pavelić (30), 6:2 Čanić (40)

SIBINJ – Željko Konrad, Iivca Pavić, Marko Čanić, Tomislav Kljajić, Tomislav Topalović, Miroslav Stefanović, Josip Nižić, Igor Bratanić, Tomislav Sedlo, Josip Ravlić

CRNA LEGIJA – Ivan Petković, Mile Pavelić, Ivan Kakuk, Kristijan Kovačević, Nevio Berdi, Josip Jakovljević, Ivica Blašković, Alen Jelčić, Đuro Ereiz, Marko Družić, Mario Ravlić

Pročitano 2923 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 07 Siječanj 2015 02:06