Ponedjeljak, 08 Lipanj 2020 02:00

Počele prijave za nastup na 5. Memorijalnom malonogometnom turniru "Marijo Šarčević - Maki"

POŽEGA - Danas su počele prijave za nastup na 5. Memorijalnom malonogometnom turniru "Marijo Šarčević - Maki" koji će se 27. i 28. lipnja 2020. održati na Igralištu s umjetnom travom požeškog Sportsko-rekracijskog centra.  Svoj nastup na 5. Makijevom memorijalu prvi su potvrdili branitelji naslova - igrači hrvatskog futsal drugoligaša Malonogometnog kluba Autodijelovi Tokić (Požega).

Turnir će trajati dva natjecateljska dana, a održat će se ponovno pod generalnim pokroviteljstvom Grada Požege i u organizaciji Požeškog športskog saveza. U subotu, 27. 06. 2020. na dva terena će se igrati utakmice po skupinama, a u subotu, 28. 06. 2020. bit će odigrane sve utakmice drugog kruga (četvrtfinale, polufinale, utakmica za 3. mjesto i finale).

Prijave se primaju od danas (ponedjeljak, 08. 06.) zaključno do četvrtka, 25. 06. kada će u 10,00 sati u prostorijama PŠS-a biti izvlačenje skupina. Sve informacije se mogu dobiti kod voditelja turnira Jurice Bešlića (099 414 5050). Kotizacija je 300 kuna, a ekipe kotizaciju mogu uplatiti u gotovini u prostorijama Saveza (Sportska dvorana Tomislav Pirc, Antuna Kanižlića 14a) ili na račun Požeškog športskog saveza (HR7423860021120016519). Nagradni fond iznosi 5.000 kuna. Prvo mjesto je 3.000 kuna, drugo mjesto 1.000 kuna, treće mjesto 700 kuna i četvrto mjesto 300 kuna.

Ekipe će biti podijeljene u skupine po 3 ekipe pa će svaka ekipa koja se prijavi na turniru odigrati bar dvije utakmice. Sve utakmice se igraju 2x10 minuta. Akumulirani prekršaji se računaju a nakon petog se svaki sljedeći prekršaj izvodi kazneni udarac sa 10 metara (od 6. prekršaja pa dalje). Prekršaji se ne brišu na poluvremenu.

U slučaju neriješenog rezultata izvode se penali sa 7 metara. Po tri izvođača sa svake strane, a u slučaju neodlučenog rezultata nakon tri serije po jedan izvođač sa svake strane. U skupini se boljim izvođenjem penala ostvaruje prednost, a u drugom krugu prolaz u daljnje natjecanje.

U slučaju težeg prekršaja ili prigovora sudac može isključiti igrača na 2 minute. Igrač mora izdržati punu kaznu bez obzira da li protivnička ekipa postigne pogodak prije isteka kazne. U slučaju da isti igrač bude dva puta isključen automatski dobiva crveni karton (njegova ekipa igra 2 minute s igračem manje, a nakon toga se u igru vraća drugi igrač). Igrač koji je isključen više se ne može vratiti u igru na toj utakmici ali smije nastupiti na sljedećoj.

Ekipu čini 4 igrača i vratar, a svaka ekipa na turniru može koristiti maksimalno 12 igrača koliko i ide u zapisnik. Izmjene igrača su leteće. Na turniru mogu nastupiti igrači sa navršenih 16 godina starosti. Gornja granica nije određena. Utakmice se igraju s futsal loptom veličine 4 (mrtva lopta). Za sve ostalo tumačenje daje Organizacijski odbor turnira.

Pročitano 1417 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 08 Lipanj 2020 11:01