Utorak, 10 Studeni 2020 09:31

Alabama i Kelvin odigrali neodlučeno u derbiju 6. kola Malonogometne lige veterana Požega

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 8. studenog, odigrane su sve četiri utakmice 6. kola Malonogometne lige veterana Požega.

U prvom susretu Atletik je rezultatom 1:5 poražen od Claruma kojem je to prva pobjeda u novoj sezoni. Pogotke za Clarum postigli su Pero Vidović (2) i Draženko Kljajić (3) dok je jedini strijelac za Atletik bio Tomislav Matić.

U derbiju kola sastale su se jedine još neporažene ekipe, Alabama i Kelvin, a utakmica je završila podjelom bodova, rezultatom 2:2. U tvrdoj utakmici bez puno prilika Alabama je povela pogotkom svog najboljeg strijelca Darka Pandžića koji je zabio za 1:0 u posljednjoj minuti prvog poluvremena na asistenciju Kreše Poletija nakon dobre akcije prilikom izvođenja kornera.

Već na početku drugog dijela, u 22. minuti Poleti iz penala podiže vodstvo Alabame na 2:0. Štefo Odobašić je u 25. minuti smanjio na 2:1 nakon asistencije Maria Čuljka prilikom izvođenja kornera. U 30. minuti Petar Čuljak je lijepim pogotkom iz voleja lijevom nogom izjednačio rezultat. Do kraja nije bilo izrazitih prilika, a obje ekipe su očito bile zadovoljne bodom jer u derbiju je najvažnije ostati neporažen.

Prije početka derbija ekipama Kelvina i Alabame su uručeni pehari za osvojeno drugo i treće mjesto u sezoni 2019./2020. Pehare je ispred organizatora Požeškog športskog saveza uručio glavni tajnik Željko Mitrović koji je i dugogodišnji igrač ekipe Kelvina ali zbog ozljede ne nastupa u posljednjih nekoliko kola.

Kelvin je viceprvak iz prošle sezone, a pehar za 2. mjesto je primio kapetan i voditelj ekipe Dražen Pekčec.

Alabama je osvojila 3. mjesto u prošlom prvenstvu, a pehar je primio kapetan Zoran Bošnjaković.

Vallis Aurea je dobila HVIDR-u rezultatom 3:2. Pogotke za Aureu postigli su Zdenko Šarić (2) i Borislav Jukić dok su za HVIDR-u zabili Mišo Hodak i Mario Jakovac.

U posljednjem susretu 6. kola Rampa Spin Valis je svladala Standard rezultatom 5:4. Pogotke za Rampu postigli su Jako Novak (2), Zdravko Novak, Ivica Gogić i Mijo Kostić dok su strijelci za Standard bili Kristijan Kovačević (2), Ivan Gril i Josip Bertović.

U ovom kolu slobodni su bili Autodijelovi Tokić.

Utakmice 7. kola igrat će se u nedjelju, 15. 11. 2020. od 8,00 do 11,30 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Sastaju se Kelvin – Vallis Aurea (8,00), HVIDR-a – Standard (8,50), Clarum – Alabama (9,40) i Autodijelovi Tokić – Atletik (10,30). Slobodna je Rampa Spin Valis.