Utorak, 17 Studeni 2020 09:12

Pobjede Kelvina, Hvidre i Autodijelova Tokić u 7. kolu MNLV Požega

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 15. studenog, odigrane su sve utakmice 7. kola Malonogometne lige veterana Požega.

U prvom susretu koji je bio i derbi kola Kelvin je rezultatom 4:3 (1:2) svladao Vallis Aureu. U 8. minuti Zdenko Šarić doveo je Aureu u vodstvo, a izjednačio je Jurica Bešlić u 10. minuti. U 17. minuti Željko Vidmar je donio novo vodstvo Aurei.

U drugom dijelu igrači Kelvina su došli do preokreta. Prvo je u 21. minuti Petar Čuljak solo akcijom izjednačio na 2:2 da bi Nevio Berdi na asistenciju Štefe Odobašića doveo Kelvin u vodstvo u 28. minuti. Izjednačio je Željko Vidmar svojim drugim pogotkom u 30. minuti. Pobjedu Kelvinu i nova tri boda donio je nakon asistencije Maria Čuljka vodeći strijelac lige Jurica Bešlić pogotkom za konačnih 4:3 u 35. minuti.

HVIDR-a je rezultatom 3:2 (2:1) bila bolja od Standarda koji još jedini nema niti boda. Josip Pavunčec zabio je za vodstvo Hvidre od 2:0 u 6. i 16. minuti, a vodstvo je poništio Ivan Gril golovima u 19. i 36. minuti. Pobjedu Hvidri donio je Mišo Hodak pogotkom za konačnih 3:2 u 39. minuti.

Clarum i Alabama odigrali su neodlučeno, 2:2 (1:0) pa je Alabama ostala bez dva važna boda u borbi za vrh ljestvice s Kelvinom. Najbolji strijelac Claruma Draženko Kljajić doveo je svoje suigrače u vodstvo u 5. minuti, a rezultat se nije mijenjao sve do 24. minute kada je Krešimir Brkić postigao pogodak za 1:1. Dvije minute poslije Alabamu u vodstvo dovodi Krešo Poleti pogotkom za 1:2. U 31. minuti susreta Draženko Kljajić svojim drugim pogotkom za konačnih 2:2 donosi bod svojoj ekipi.

Posljednji susret 7. kola donio je pravu golijadu, a nakon 40 minuta Autodijelovi Tokić su pobijedili Atletik rezultatom 7:5 (3:2). Tri pogotka za "Tokiće" postigao je njihov najbolji strijelac Vjekoslav Čerti, dva je dodao Tomislav Čakalić, a po jednom su zabili Miroslav Papak i Josip Sadilek. Za Atletik je dvostruki strijelac bio Boris Pelić, a po jednom su se u strijelce upisali Stjepan Koutni, Predrag Šimić i Josip Jurić.

U ovom kolu slobodna je bila Rampa Spin Valis.

Sve utakmice 8. kola Malonogometne lige veterana Požega igrat će se u nedjelju, 22. 11. 2020. u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Sastaju se Alabama - Autodijelovi Tokić (8,00), Vallis Aurea - Clarum (8,50), Standard - Kelvin (9,40) i Rampa Spin Valis - HVIDR-a (10,30). Slobodan je Atletik.