Nedjelja, 13 Prosinac 2020 11:37

Malonogometaši Autodijelova Tokić poraženi od MNK Aurelia (Vinkovci) u 10. kolu 2. HMNL - Istok

POŽEGA - Malonogometaši Autodijelova Tokić poraženi su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc od MNK Aurelia (Vinkovci) rezultatom 4:6 (1:1) u susretu 10. kola 2. Hrvatske malonogometne lige - Istok. Požeški klub je poražen u jednoj odličnoj utakmici punoj ritma, preokreta i odličnih poteza i prava je šteta što gledatelji zbog odluka i mjera Stožera civilne zaštite nisu mogli uživo promatrati ovaj susret, ali su  "Tokići" zato omogućili prijenos zainteresiranim ljubiteljima futsala preko svoje službene facebook stranice.

Pogotkom Mateja Peharde domaćin je došao i vodstvo u 13. minuti, a izjednačio je Petar Pedić u 18. minuti te se rezultatom 1:1 otišlo na odmor. U drugom dijelu vodeći strijelac lige Mirko Soldo drugi put "Tokiće" dovodi u vodstvo ali je sve nakon toga prošlo u znaku Vinkovčana koji su izjednačili četiri minute poslije, a nakon toga došli i do vodstva od 2:4 pet minuta prije kraja susreta. Domaćin je probao igrom bez vratara s igraćem više u polju koja je dovela do dva autogola gostiju, a zanimljivo je da je oba postigao isti igrač, Stjepan Dekanić. Kako takva igra nosi i određeni rizik domaći su i primili dva pogotka na prazan gol pa se utakmica završila rezultatom 4:6.

Aurelia je ovom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici i ima  20 bodova iz 10 odigranih susreta dok su Tokići na 5. mjestu sa 12 bodova iz 9 utakmica (4 pobjede, 5 poraza). Prvi susret 10. kola već je odigran prošle subote, 05. prosinca, kada su Našice na svom parketu rezultatom 10:5 svladale Futsal Olimpijac (Županja).  Još se trebaju odigrati utakmice : Brod - Slatina. Mala Mljekara - Nova Gradiška i Vinkovci - Brod 035. U ovom kolu slobodni su igrači Jakšića koji su u četvrtak, 10. prosinca odigrali zaostali susret 7. kola u gostima kod Nove Gradiške gdje su poraženi rezultatom 4:3 (3:1), a sva tri pogotka za Jakšićane postigao je Marko Grbeš. Našićani su jučer već odigrali i susret 11. kola u kojem su u svojoj dvorani svladali Malu Mljekaru rezultatom 8:7.

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva Autodijelovi Tokić gostuju u Slavonskom Brodu kod  bivšeg prvoligaša Broda 035 (SD Brod, srijeda, 23. 12. u 20,45 sati). U ostalim susretima 11. kola sastaju se : Nova Gradiška - Vinkovci, Slatina - Futsal Olimpijac i Jakšić - Brod. Slobodna je Aurelia.  Drugi dio sezone počet će 08, 09. i 10. siječnja 2021. kada će se igrati utakmice 12. kola, a do tada bi trebali biti odigrani i svi zaostali susreti.

AUTODIJELOVI TOKIĆ – AURELIA FUTSAL 4:6 (1:1)

STRIJELCI: 1:0 Peharda (13′), 1:1 P.Pedić (18′), 2:1 Soldo (21′), 2:2 Lončar (25′), 2:3 P.Pedić (29′), 2:4 Bertić (35′), 3:4 ag-Dekanić (38′), 3:5 F.Pedić (39′), 3:6 R.Sušac (39′), 4:6 ag-Dekanić (40′)

Pročitano 769 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 16 Prosinac 2020 11:36