Ponedjeljak, 01 Veljača 2021 10:14

Autodijelovi Tokić poraženi od Jakšića u županijskom derbiju 15. kola 2. Hrvatske malonogometne lige - Istok

POŽEGA - Zanimljivu utakmicu odigrali su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc igrači MNK Autodijelovi Tokić i MNK Jakšić u sklopu 15. kola 2. Hrvatske malonogometne lige - Istok.

U prvih 20. minuta nije bilo pogodaka, a prvo poluvrijeme obilježilo je taktičko nadmudrivanje bez puno izrazitih prilika pred oba gola. U 29. minuti Domagoj Kovačević je postigao čak dva pogotka i doveo Jakšić u vodstvo od 0:2, prvi je zabio iz kaznenog udarca koji je izborio Luka Banić, a drugi iskosa na asistenciju Ivana Jakeševića.

Nakon toga "Tokići" koji su u ovom susretu bili papirnati domaćini kreću u igru s vratarom igračem ali je to donijelo samo povećanje prednosti gostiju koji su u 37. minuti preko Ivana Jakeševića postigli pogodak za 0:3 koji je praktički odlučio utakmicu. Već u slijedećem napadu Mato Marčetić je sjajnim udarcem s desetak metara pogodio same rašlje gola vratara Matka Kovačevića.

U posljednje tri minute više nije bilo promjene rezultata pa su se igrači Jakšića revanširali svojim rivalima iz Autodijelova Tokić za poraz iz prvom dijela sezone, kada je u 4. kolu, 19. 10. 2020. Jakšić bio domaćin u Pleternici, a rezultat je bio 4:7 (3:3) za požeški klub.

"Tokići" su trenutno na 4. mjestu sa 21 bodom (7 pobjeda, 7 poraza) dok je Jakšić sedmi sa 18 bodova (5 pobjeda, 3 remija, 6 poraza).

U ostalim susretima 15. kola (30 i 31. 01.) postignuti su ovi rezultati :  Aurelia - Slatina 6:2, Vinkovci - Brod 5:1 i Mala Mljekara - Futsal Olimpijac 4:5. Večeras s početkom u 20,45 sati odigrat će se posljednji susret ovog kola između Broda 035 i Našica. Slobodna je Nova Gradiška.

U 16. kolu Autodijelovi Tokić gostuju kod Broda (nedjelja, 07. 02. u 20,00 sati) dok je Jakšić u isto vrijeme u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc domaćin vinkovačkoj Aureliji. Sastaju se još Futsal Olimpijac - Vinkovci, Slatina - Brod 035 i Našice - Nova Gradiška. Slobodna je Mala Mljekara.

Pročitano 594 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 02 Veljača 2021 11:32