Srijeda, 07 Srpanj 2021 13:06

Raspored utakmica 6. Memorijalnog malonogometnog turnira "Marijo Šarčević - Maki"

POŽEGA  - Na 6. Memorijalnom malonogometnom turniru "Marijo Šarčević - Maki" koji će se u petak, 09. i u subotu, 10. srpnja 2021. održati na Igralištu s umjetnom travom požeškog Sportsko-rekreacijskog centra nastupit će 12 ekipa.

To su BSK Garfield, Vladorena Pizzeria Mama mia, MNK Jakšić, MNK Požega, DT Logistika, Magma, MNK Plamen, MNK Autodijelovi Tokić, MNK DIP - Caffe bar Castrum, NK Papuk, Caffe bar Vertigo i MNK Dizelaši.

Ekipe su podijeljene u 4 skupina po 3 ekipe pa će svaka ekipa na turniru odigrati bar dvije utakmice. Pobjednici skupina plasirat će se u drugi krug odnosno četvrtfinale koje će osigurati i sve drugoplasirane ekipe. Postavljeni nositelji skupina su ekipe koje su prošle godine osvojile prva 4 mjesta (1. BSK Garfield, MNK Požega, MNK Autodijelovi Tokić i Vladorena Pizzeria Mama mia (Brestovac)).

Sve utakmice na turniru se igraju 2x10 minuta. Akumulirani prekršaji se računaju a nakon petog se svaki sljedeći prekršaj izvodi kazneni udarac sa 10 metara (od 6. prekršaja pa dalje). Prekršaji se ne brišu na poluvremenu. U slučaju neriješenog rezultata izvode se penali sa 7 metara. Po tri izvođača sa svake strane, a u slučaju neodlučenog rezultata nakon tri serije po jedan izvođač sa svake strane.

U skupini se boljim izvođenjem penala ostvaruje prednost, a u drugom krugu prolaz u daljnje natjecanje. U slučaju težeg prekršaja ili prigovora sudac može isključiti igrača na 2 minute. Igrač mora izdržati punu kaznu bez obzira da li protivnička ekipa postigne pogodak prije isteka kazne.

U slučaju da isti igrač bude dva puta isključen automatski dobiva crveni karton (njegova ekipa igra 2 minute s igračem manje, a nakon toga se u igru vraća drugi igrač). Igrač koji je isključen više se ne može vratiti u igru na toj utakmici ali smije nastupiti na sljedećoj.

Ekipu čini 4 igrača i vratar, a svaka ekipa na turniru može koristiti maksimalno 12 igrača koliko i ide u zapisnik. Izmjene igrača su leteće. Na turniru mogu nastupiti igrači sa navršenih 16 godina starosti. Gornja granica nije određena. Utakmice se igraju s futsal loptom veličine 4 (mrtva lopta). Nastup u kopačkama nije dozvoljen. Za sve ostalo tumačenje daje Organizacijski odbor turnira.