Srijeda, 29 Prosinac 2021 06:05

Caffe bar Rubikon i Vallis Aurea s dvije pobjede otvorili 30. BMNT "Požega 2021"

POŽEGA - Nakon dvije godine lopta se ponovno jučer zakotrljala na požeškom Božićnom malonogometnom turniru. Na parketu Sportske dvorane Tomislav Pirc odigrane su utakmice prvog natjecateljskog dana jubilarnog, 30. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2021".

Na programu su bile četiri utakmice veteranskog turnira i četiri utakmice kod seniora. Turnir je otvorio pobjednik zadnjeg veteranskog turnira, ekipa Kelvina koja je poražena od Caffe bara Alibi rezultatom 0:3. Strijelci za Alibi bili su Dalibor Žafaranić u 14., Nikola Miholić u 18. i Antoni Širić u 27. minuti.

U tvrdoj utakmici bez puno prilika Autodijelovi Tokić su svladali Stari Tehničar rezultatom 1:0 pogotkom Tomislava Čakalića tri minute prije kraja susreta.

HVIDRA Požega je poražena od Wiener osiguranja rezultatom 0:2, a pogotke su postigli Robert Vidakušić u 20. i Kristijan Lovrić u 27. minuti.

Alabama i MNK Birtijca su odigrali utakmicu bez pogodaka, 0:0, a prednost je nakon izvođenja penala pripala Birtijci.

Seniorski turnir otvorio je trostruki osvajač turnira (2001., 2014., 2017.), ekipa Caffe bara Rubikon koja je pobijedila Moby dick Batrinu rezultatom 2:1. Nakon što je prvo poluvrijeme prošlo bez pogodaka, Nikola Eller je zabio u 19. i 20, minuti za vodstvo Rubikona od 2:0, Stefan Mišić je u 27. minuti postavio konačnih 2:1.

U svojoj drugoj utakmici C.B. Rubikon je s uvjerljivih 11:2 svladao NK Parasan. Pogotke su postigli Kristijan Jakić (3), Stjepan Petrović (3), Filip Bungić (3) Nikola Eller i Mario Vlaović dok su za Parasan zabili David Jakovljević i Matej Marinović.

Dvije utakmice jučer je odigrao i pobjednik BMNT održanog 2015. godine, ekipa Vallis Aurea koja je otvorila turnir s dvije uvjerljive pobjede gol razlikom 20:0. Wiener osiguranje je Aurea svladala s 0:9, a strijelci su bili Josip Jakovljević (3), Vinko Ančurovski (2), Matej Peharda, Lukas Kovačević, Marko Šubara i Tomislav Valentić.

U drugom susretu Vallis Aurea je bila još uvjerljivija i svladala Autoškolu Premium Požega rezultatom 11:0. Pogotke su postigli Josip Jakovljević (6), Marko Šubara (2), Mario Majstorović, Alen Jelčić i Vinko Ančurovski.

Tako je Josip Jakovljević s 9 pogodaka u dvije utakmice najavio kandidaturu za najboljeg strijelca ovogodišnjeg turnira.

Drugog natjecateljskog dana, u srijedu, 29. prosinca od 17,00 do 23 sata će se odigrati 9 utakmica u seniorskoj kategoriji. Trostruki osvajač (2012., 2013., 2016.), ekipa Caffe bara Samson odigrat će dvije utakmice, a na parket će prvi put i finalist posljednjeg turnira, ekipa Očne optike Abrić.

Prvu utakmicu na ovogodišnjem turniru odigrat će i nositelj skupine 6., ekipa Caffe bara Vertigo koja ima nekoliko drugih, trećih i četvrtih mjesta  ali nikad nije otišla do samog kraja i osvojila naslov pobjednika. Ekipa Duhovi Orahovica prvi put nastupa na požeškom turniru, a danas će odigrati svoju prvu utakmicu i predstaviti se gledateljima u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.