Srijeda, 05 Siječanj 2022 06:40

U polufinale veteranskog turnira plasirale se ekipe Caffe bara Alibi, Alabame, Wiener osiguranja i MNK Birtijce

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane četvrtfinalne utamice u veteranskoj kategoriji 30. BMNT "Požega 2021". Branitelj naslova, ekipa Kelvina, povela je protiv Wiener osiguranja 2:0 golovima Maria Darmopila u 4. i 7. minuti, a na 2:1 smanjio je Alen Jelčić.

U 10. minuti vratar Wienera Hrvoje Prislinger teško se ozljedio pri klizećem startu pokušavajući spasiti jednu loptu da ne ode u aut. Na gol Wienera stao je tada igrač Robert Vidakušić. U 14. minuti Tomislav Topalović izjednačio je na 2:2, a u drugom dijelu presudila je mlađa i duža klupa Wienera čiji su igrači postigli tri pogotka i došli do na kraju uvjerljive pobjede. Utakmicu je prelomio Tomislav Renka golovima za vodstvo od 2:4 u 25. i 28. minuti, a konačnih 2:5 postavio je Kristijan Lovrić u 30. minuti.

Alabama je pobijedila Autodijelove Tokić rezultatom 3:0. Krešo Poleti zabio je u 5. minuti za 1:0, a na 2:0 povisio je Mile Pavelić u 19 minuti. Pobjedu Alabame potvrdio je svojim drugim pogotkom Poleti u 30. minuti za konačnih 3:0.

MNK Birtijca je prolaz u polufinale osigurala pobjedom nad Vallis Aureom rezultatom 5:2. Birtijci su uvjerljivo vodstvo od 3:0 donijeli Ivan Krištofek u 2., Dalibor Vukas u 15. i Dario Majetić u 20. minuti. Malu nadu u povratak Aurei  e pogotkom za 3:1 u 27. minuti donio Krešimir Blekić, ali Željko Parubek u 29. postiže pogodak za 1:4. Milan Marčinović je u istoj minuti smanjio na 2:4, a konaćnih 2:5 postigao je svojim drugim pogotkom Vukas u posljednjim trenucima susreta.

U posljednjem četvrtfinalnom ogledu Caffe bar Alibi je uvjerljivo pobijedio HVIDRU Požega rezultatom 8:0 (3:0). Čak pet pogodaka postigao je vodeći strijelac turnira Dalibor Žafaranić (ukupno 9), Antoni Širić dodao je dva, a Nikola Miholić zabio je jednom. Alibi u tri ostvarene pobjede ima gol razliku 16:0, a njihov vratar Hrvoje Rukelj već punih 90 minuta nije primio pogodak. Obje ekipe su u ovoj utakmici bile oslabljene, HVIDRA nije mogla računati na Maria Jakovca, Radoslava Antunovića i Josipa Javorića dok su kod Alibija četvrtfinale propustili Miroslav Lujić, Krunoslav Pavlović i Tomislav Vukoja.

U polufinalu koje je na progamu u četvrtak, 06. siječnja, Alabama ide na Alibi dok će MNK Birtijca put u svoje prvo finale tražiti preko Wiener osiguranja

30. BMNT "POŽEGA 2021" - REZULTATI I RASPORED UTAKMICA - Veterani

Utorak, 04. 01. 2022. - Četvrtfinale

Kelvin - Wiener osiguranje 2:5 (Mario Darmopil 2 / Tomislav Renka 2, Tomislav Topalović, Alen Jelčić, Kristijan Lovrić)

Autodijelovi Tokić – Alabama 0:3 (Krešo Poleti 2, Mile Pavelić)

Vallis Aurea – MNK Birtijca 2:5 (Milan Marčinović, Krešimir Blekić / Dalibor Vukas 2, Željko Parubek, Dario Majetić, Ivan Krištofek)

Caffe bar Alibi - HVIDRA Požega 8:0 (Dalibor Žafaranić 5, Antoni Širić 2, Nikola Miholić)