Srijeda, 05 Siječanj 2022 23:53

Odigrane utakmice osmine finala 30. BMNT "Požega 2021"

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc večeras je tijekom 7. natjecateljskog dana odigrano svih 8 utakmica osmine finala 30. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2021".

Program je otvorio dvostruki pobjednik i branitelj naslova, ekipa Cor - Caffe bara Colosseum koja je s uvjerljivih 9:3 svladala sastav MNK Pleternica - Keramike Robi. Već na poluvremenu susret je praktički bio riješen jer je Cor - Colossseum imao vodstvo od 4:0, a na kraju je završilo s uvjerljivih 9:3.

Branitelj naslova je na ovom susretu imao četiri nova igrača u odnosu na tri utakmice u skupini. To su Luka Perić, Luka Đerek, Tiho Čirjak i Almedin Bundavica, najbolji igrač 29. BMNT "Požega 2019" i prvi dobitnik Trofeja "Bruno Boban".

U drugom susretu Vallis Aurea je pobijedila ekipu MNK Autodijelovi Tokić II rezultatom 2:1 (0:0). U 25. minuti Matej Sivrić doveo je Aureu u vodstvo udarcem s petnaestak metara, a mladi vratar Tin Ujević nije vidio loptu od igrača ispred sebe sve dok nije bilo prekasno. Lijepom solo akcijom Jakov Medvedović je u 35. minuti zabio za 1:1 prizemnim udarcem lijevom nogom. Vinko Ančurovski je donio pobjedu svojoj ekipi pogotkom za konačnih 2:1 u 37. minuti jakim šutom s desetak metara. Mlađa ekipa "Tokića"odigrala je odličnu utakmicu i do kraja susreta bila ravnopravna pobjedniku turnira iz 2015. godine.

Caffe bar Avangard NG je poveo protiv MNK Autodijelovi Tokić u 23. minuti pogotkom Karla Fischera za 0:1. Na 1:1 izjednačio je Tomislav Soldić u 25. minuti, a pobjedu "Tokićima" i prolaz u četvrtfinale donio je Mirko Soldo pogotkom za 2:1 u 37. minuti. Avangard se predstavio u odličnom svjetlu na ovom turniru kako igrama u skupini tako i u osmini finala, riječ je o mladoj ekipi koja je godinama nastupala na požeškom Turniru mladeži, a sada su već dovoljno stari i za nastup na seniorskom turniru pa je požeški turnir dobio još jednu ekipu koja će sigurno ostaviti traga na narednim izdanjima turnira.

Odlična našička ekipa OPG Vengert poražena je od novogradiškog Caffe bara Rubikon rezultatom 0:1. Pobjedu Rubikonu donio je Tomislav Marijanović pogotkom već u 1. minuti, a nakon toga se mreže nisu tresle sljedećih 39 minuta. Igrači Rubikona su stalni sudionici završne večeri požeškog turnira i oni sigurno znaju kako se igraju ovakve utakmice, na početku susreta iskoristili su jednu grešku u obrani protivnika i do kraja održali minimalnu ali dovoljnu prednost.

Iskusna ekipa Caffe bara Vertigo je također s minimalnih 1:0 bila bolja od odlične mlade ekipe Elite Academy Ardor koja je ove godine uspješno nastupala i na zagrebačkoj Kutiji šibica te na jakom turniru u Banja Luci (BiH). U 10. minuti Matej Mitrović je lijepom solo akcijom zabio za 1:0, a taj njegov trenutak inspiracije bio je na kraju dovoljan za prolaz u četvrtfinale. Elite Academy Ardor je imao inicijativu tijekom cijelog susreta, dosta šuteva i nekoliko pravih prilika ali lopta nije htjela u gol, a ono što je išlo u okvir vrata zaustavio je odlični vratar Alen Leist.

Caffe bar Samson je s uvjerljivih 7:1 pobijedio Ares gradnju. Već do poluvremena bilo je visokih 4:0, a u drugom dijelu igrači Samsona mirno su priveli utakmicu kraju i još povećali rezultasku prednost. Pogotke za Samson postigli su Tomislav Baltić (2), Gabrijel Boban (2), Tomislav Žuljević (2) i Josip Solić dok je jedini strijelac za Ares gradnju bio Martin Šubara.

Autoservis Gile je rezultatom 3:0 bio bolji od Duhova Orahovica. Igrači Autoservisa Gile su susret riješili u razmaku od dvije minute, a pogotke su postigli Denny Martinović u 29., Dominik Soldo u 30. i Matej Martinović u 31. minuti.

Posljednja utakmica osmine finala između MNK Redoksa i Očne optike Abrić završila je 0:0, a nakon izvođenja penala ukupnim rezultatom 3:2 u četvrtfinale su se plasirali Redoksi koji su tako s turnira izbacili finalista sa zadnjeg turnira održanog 2019. godine.

Na početku sutrašnjeg programa (četvrtak, 06. siječnja) odigrat će se dva veteranska polufinala u kojima se sastaju Caffe bar Alibi - Alabama (18,40) i Wiener osiguranje - MNK Birtijca (19,20). Nakon toga od 20,00 do 23,00 sata igraju se četiri četvrtfinalne utakmice kod seniora, a parovi su : Cor Caffe bar Colosseum - MNK Autodijelovi Tokić, Vallis Aurea - Caffe bar Rubikon, Caffe bar Vertigo - Autoservis Gile i Caffe bar Samson - MNK Redoksi.

30. BMNT "POŽEGA 2021" - REZULTATI I RASPORED UTAKMICA

Srijeda, 05. 01. 2022. – 7. dan – Osmina finala

Cor Caffe bar Colosseum - MNK Pleternica Keramika Robi 9-3 (Almedin Bundavica 3, Luka Perić 3, Jakov Grcić, Luka Đerek, Tiho Čirjak / Robert Vidakušić, Hrvoje Ančurovski, Robert Nović)

MNK Autodijelovi Tokić II – Vallis Aurea 1-2 (Jakov Medvedović / Vinko Ančurovski, Matej Sivrić)

MNK Autodijelovi Tokić – Caffe bar Avangard NG 2-1 (Tomislav Soldić, Mirko Soldo / Karlo Fischer)

OPG Vengert – Caffe bar Rubikon 0-1 (Tomislav Marijanović)

Elite Academy Ardor – Caffe bar Vertigo 0-1 (Matej Mitrović)

Caffe bar Samson – Ares gradnja 7-1 (Tomislav Baltić 2, Gabrijel Boban 2, Tomislav Žuljević 2, Josip Solić / Martin Šubara)

Autoservis Gile – Duhovi Orahovica 3-0 (Denny Martinović, Dominik Soldo, Matej Martinović)

MNK Redoksi – Očna optika Abrić 0:0 (3:2p)