Subota, 05 Ožujak 2022 16:42

Policijska uprava Požeško - slavonska osvojila 18. Malonogometni turnir Grada Požege

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je održan 18. Malonogometni turnir Grada Požege koji od 2004. godine povodom obilježavanja Dana grada i Grgureva organizira Požeški športski savez pod pokroviteljstvom Grada Požege.

Nastupilo je 9 malonogometnih ekipa sastavljenih od djelatnika gradskih ustanova i poduzeća. To su : Grad Požega, Tekija, Magma, Color emajl, Policijska uprava Požeško – slavonska, Hrvatska elektroprivreda, Alles - Zlatni Lug, Vojarna Požega i APP Arriva.

Odigrano je ukupno 14 utakmica u trajanju od 2 puta 10 minuta. Ekipe su bile raspoređene u 3 skupine po 3 ekipe, a u polufinale su se plasirali pobjednici skupina, Policijska uprava Požeško - slavonska, Grad Požega i HEP.  Četvrti polufinalist je trebala biti najbolja drugoplasirana ekipa ali kako su Color emajl i Magma imali po 3 boda i identičnu gol razliku 10:4 te dvije ekipe su odigrale majstoricu u kojoj je Color bio bolji i rezultatom 6:2 izborio polufinale.

Polufinalni parovi određeni su ždrijebom na zapisničkom stolu poslije posljednje utakmice u skupinama. U prvom polufinalu je Policijska uprava rezultatom 2:0 svladala HEP, a pogotke su postigli Ivan Josipović u 7. i Ivan Bosanac u 17. minuti. U drugom polufinalu Grad Požega je rezultatom 4:2 bio bolji od Color emajla. Grad je poveo pogotkom Jurice Bešlića u 4. minuti, a Matias Šulc je izjednačio u 6. minuti. Tomislav Vukoja je s tri brza gola u 11.,13. i 14. minuti donio vodstvo Gradu Požegi od 4:1, a Josip Pavić je u 19. minuti zabio za konačnih 4:2.

U susretu za 3. mjesto pobjednik 15. Turnira održanog 2018. godine, ekipa Color emajla je rezultatom 5.2 bila bolja od HEP-a. Nikola Vasić doveo je Color u vodstvo u 2. minuti, a na 1:1 izjednačio je Marko Tanjić u 4. minuti. Novo vodstvo Coloru donio je Matias Šulc u 5. minuti, a na 3:1 povisio je Nikola Vasić svojim drugim pogotkom u 13. minuti. Za 4:1 zabio je Šulc u 14, a na 5:1 povisio je David Tomas u 15. minuti. Konačnih 5:2 postavio je Dominik Novak u 16. minuti.

U finalu je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, a u drugom dijelu je s dva pogotka finale odlučio Ivan Rezo koji je u 13. i 17. minuti zabio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Franjo Kolomaz koji je zabio gol u 18. minuti kada su igrači Grada igrali bez vratara s igračem više u polju.

Za Policijsku upravu treći uzastopni naslov (2019., 2020. 2022.) su osvojili Štefo Odobašić, Ivan Josipović, Ivan Rezo, Siniša Jelić, Josip Petković, Ivan Bosanac, Ivan Koči, Franjo Kolomaz i Ivan Škoda. Pehare ekipama koje su osvojile prva četiri mjesta uručio je zamjenik gradonačelnika dr. sc. Borislav Miličević. Sve ekipe dobile su i priznanja za sudjelovanje turniru.

Malonogometni turnir Grada Požege se neprekidano održavao od 2004. do 2020., a prvi put nije održan 2021. zbog protuepidemioloških mjera Stožera civilne zaštite.

18. MALONOGOMETNI TURNIR GRADA POŽEGE

(Požega, SD Tomislav Pirc, 05. 03. 2022.)

UTAKMICE U SKUPINAMA

Skupina 1

Magma - APP Arriva 8:1 (Robert Kovačević 2, Adam Rodić 2, Karlo Kerepčić, Bruno Kićan, Robert Bojić / Alen Japundžić)

Policijska uprava – Magma 3:2 (Franjo Kolomaz 3 / Peter Barić, Bruno Kićan)

APP Arriva - Policijska uprava 0:8 (Josip Petković 3, Ivan Rezo 2, Franjo Kolomaz 2, Siniša Jelić)

Skupina 2

Grad Požega – Vojarna Požega 3:0 (Miroslav Lujić 2, Jurica Bešlić)

Tekija – Grad Požega 0:2 (Jurica Bešlić, Miroslav Lujić)

Vojarna Požega – Tekija 0:0

Skupina 3

Color emajl – HEP 1:2 (Josip Pavić / Tomislav Čakalić, 1 autogol)

Alles Zlatni Lug – Color emajl 2:9 (Luka Rožić, Mato Uremović / Matias Šulc 5, Marko Grbeš 2, Josip Pavić, Nikola Vasić)

HEP – Alles Zlatni Lug 4:2 (Antonio Šilhan 2, Marko Tanjić, Mato Marčetić / Luka Rožić 2)

DOIGRAVANJE ZA POLUFINALE

Magma - Color emajl 2:6 (Adam Rodić, Karlo Kerepčić / Vjekoslav Legac 2, Marko Bilmez, Rafael Penava, Matias Šulc, Marko Grbeš)

POLUFINALE

Policijska uprava - HEP 2:0 (Ivan Josipović, Ivan Bosanac)

Grad Požega - Color emajl 4:2 (Tomislav Vukoja 3, Jurica Bešlić / Josip Pavić, Matias Šulc)

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

HEP - Color emajl 2:5 (Dominik Novak, Marko Tanjić / Nikola Vasić 2, Matias Šulc 2, David Tomas)