Ponedjeljak, 03 Listopad 2022 13:58

Odigrane utakmice 1. kola Malonogometne lige veterana Požega

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 02. 10. 2022. je odigrano svih 5 utakmica 1. kola nove sezone Malonogometne lige veterana Požega. Od 22. 11. 2020. kada je odigrano 8 kolo sezone 2020./2021. nije bilo utakmica u MNLV Požega zbog prekida i odluka Stožera civilne zaštite pa je sada nakon skoro pune dvije godine ponovno počelo natjecanje požeških malonogometnih veterana.

Novo prvenstvo su otvorili stari rivali Kelvin i Alabama, a pobjeda je pripala igračima Alabame koji su slavili s uvjerljivih 0:5 (0:1). Pogotke su postigli Jurica Bešlić (2), Krešo Poleti, Miro Raguž i Zoran Bošnjaković.

Rampa Spin Valis je rezultatom 2:1 (0:1) bila bolja od ekipe Viševice gradnja. Tomislav Matić doveo je Viševice u vodstvo pogotkom za 0:1, ali je Rampa u drugom dijelu utakmice došla do preokreta i pobjede rezultatom 2:1 golovima Jake Novaka i Krunoslava Prpića

Nakon toga je Standard poražen rezultatom 0:4 (0:1) od Autodijelova Barišić za koje su pogotke postigli Vjekoslav Čerti, Željko Ikić, Josip Barišić i Tomislav Marić.

Vallis Aurea je poražena od Clarum - Tim Mišela rezultatom 1:4 (1:2). Povela je Aurea pogotkom Borislava Jukića u 7. minuti, ali su već do poluvremena igrači Clarum Tim Mišela došli do preokreta golovima Danijela Rašića u 9. i Zorana Jušića u 14. minuti. U drugom dijelu Rašić je svojim drugim pogotkom u 29. minuti povisio na 1:3, a za konačnih 1:4 zabio je Robert Vidakušić u posljednjoj, 40. minuti susreta. Mišelovci će ovu sezonu igrati s posebnim motivom jer je prva bez njihovog dugogodišnjeg voditelja, golmana i igrača Mišela Paprića koji je desetak godina bio alfa i omega te ekipe.

Najuvjerljiviju pobjedu 1. kola ostvarili su igrači novaka u ligi, ekipe MNK Birtijca Šumanovci koji su rezultatom 7:1 (2:0) svladali HVIDR-u. Strijelci za Birtijcu bili su Dario Majetić (2), Milan Adžić, Mirko Blašković, Goran Vrgoč, Dalibor Vukas i Željko Parubek dok je počasni pogodak za HVIDR-u postigao Mario Jakovac

Utakmice 2. kola igrat će se u nedjelju, 09. 10. 2022. Sastaju se : Viševice gradnja - Alabama, HVIDR-a - Kelvin, Clarum Tim Mišel - MNK Birtijca, Autodijelovi Barišić - Vallis Aurea i Rampa Spin Valis - Standard.