Utorak, 11 Listopad 2022 10:04

U 2. kolu MNLV Požega pobjede ostvarile ekipe Alabame, Kelvina, Autodijelova Barišić, Rampe Spin Valis i MNK Birtijce

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 09. 10. 2022. odigrano je svih 5 utakmica 2. kola Malonogometne lige veterana Požega.

Kolo su otvorile ekipe MNK Birtijca Šumanovci i Clarum - Tim Mišela. U 8. minuti Željko Parobek je doveo Birtijcu u vodstvo, a izjednačio je Pero Vidović u 26. minuti. U 27. minuti novo vodstvo Birtijci donio je Dario Majetić, a rezultat je poravnao Draženko Kljajić pogotkom za 2:2 u 35. minuti. Dvije minute poslije pobjednički pogodak za konačnih 3:2 postigao je Milan Adžić.

Nakon toga Autodijelovi Barišić su s uvjerljivih 6:0 dobili Vallis Aureu. Pogotke su postigli Vjekoslav Čerti (3), Tomislav Vukoja, Željko Ikić i Miroslav Papak.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarili su igrači Alabame koji su s 11:1 bili bolji od ekipe Viševice gradnje. Mreže su mirovale do 13. minute kada je Krešimir Brkić doveo Alabamu u vodstvo, a isti igrač je u 17. minuti povisio na 2:0. Pogotke za Alabamu još su postigli Jurica Bešlić (4), Miro Raguž (2), Dinko Šulc (2) i Darko Pandžić dok je počasni pogodak za Viševice postigao Tomislav Matić.

Rampa Spin Valis je rezultatom 2:1 svladala Standard. Jako Novak je golovima u 7. i 14. minuti doveo Rampu u vodstvo od 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Stanislav Biđovski u posljednjoj, 40. minuti susreta.

U posljednjoj utakmici 2. kola Kelvin je pobijedio HVIDR-u rezultatom 6:2. Mario Jakovac doveo je HVIDR-u u vodstvo u 5. minuti, a izjednačio je Štefo Odobašić u 7. minuti. Petar Čuljak doveo je Kelvin u vodstvo od 2:1 u 8. minuti, na 3:1 u 16. minuti povisio je Mario Vidović, a isti igrač zabio je pogodak u 24. minuti i za 4:1. Dražen Pekčec je u 27. minuti zabio za 5:1, a u 34. minuti Milan Matošević je smanjio na 5:2. Konačnih 6:2 postavio je Pekčec svojim drugim pogotkom u 36. minuti.

Utakmice 3. kola igrat će se u nedjelju, 16. 10. 2022. Sastaju se MNK Birtijca - Autodijelovi Barišić (8,10), Alabama : HVIDR-a (9,00), Kelvin : Clarum - Tim Mišel (9,50),  Standard : Viševice gradnja (10,40) i Vallis Aurea : Rampa Spin Valis (11,30). Zapisničara treba osigurati ekipa Alabame.