Ponedjeljak, 17 Listopad 2022 13:50

U 3. kolu Malonogometne lige veterana Požega pobjede ostvarili MNK Birtijca, Alabama, Clarum - Tim Mišel i Vallis Aurea

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 16. 10. 2022. odigrane su četiri utakmice 3. kola Malonogometne lige veterana Požega. Prvi susret bio je odmah i derbi kola, a sastale su se ekipe MNK Birtijca i Autodijelovi Barišić.

Mirko Blašković doveo je Birtijcu u vodstvo u 5., minuti, a izjednačio je Tomislav Čakalić u 13. minuti. Novo vodstvo Birtijci donio je Željko Parobek u 18. minuti, a prednost je na 4:1 golovima u u 24. i 25. minuti povisio Milan Adžić. Autodijelovi Barišić uspjeli su se vratiti u susret i doći do izjednačenja golovima Vjekoslava Čertija u 28. i Tomislava Vukoje u 33. i 35. minuti. Najbolji pojedinac ovog susreta Milan Adžić je pobjedničkim pogotkom za 5:4 u posljednjoj, 40. minuti odlučio derbi i donio sva tri boda svojim suigračima.

Alabama je svoju utakmicu protiv HVIDR-e dobila bez borbe, rezultatom 3:0 jer HVIDRA nije imala dovoljno igrača za nastup.

Prije utakmice Kelvina i Clarum - Tim Mišela održana je minuta šutnje za dugogodišnjeg voditelja, igrača i vratara Claruma Mišela Paprića zato što je dan prije, 15. listopada, bilo točno godinu dana kako nas je nažalost zauvijek napustio.

Igrači Clarum Tim Mišela došli su do pobjede u ovom susretu za svog Mišela rezultatom 5:7. Za Kelvin su strijelci bili Štefo Odobašić (2), Krešimir Čuljak (2) i Petar Čuljak dok su za Clarum - Tim Mišel zabili Draženko Kljajić (4), Danijel Rašić (2) i Zoran Jušić.

Nakon toga, Standard i Viševice gradnja su odigrali neodlučeno, 2:2. Milivoj Machaček doveo je Viševice u vodstvo već u 1. minuti, a izjednačio je Tomislav Ivanešić u 15. minuti. Vodstvo Viševicama od 1:2 donio je Stipo Koutni u 22. minuti, a konačnih 2:2 postavio je Goran Ozanjak u 28. minuti.

U posljednjem susretu 3. kola Vallis Aurea je rezultatom 6:3 bila bolja od Rampe Spin Valis. Pogotke za Vallis Aureu postigli su Željko Vidmar (4), Zdenko Šarić i Branimir Štimac dok su strijelci za Rampu bili Jako Novak (2) i Krunoslav Prpić.

U poretku za najboljeg strijelca i dalje je vodeći Jurica Bešlić (Alabama) sa 6 pogodaka iako nije imao priliku u 3. kolu povećati svoju prednost jer HVIDR-a nije nastupila protiv njegove ekipe.

Naredna dva vikenda je stanka u prvenstvu jer je dvorana zauzeta. Utakmice 4. kola tako će se igrati tek u nedjelju, 06. 11. 2022. Sastaju se Rampa Spin Valis - MNK Birtijca (8,30), Clarum Tim Mišel - Alabama (9,20), Autodijelovi Barišić - Kelvin (10,10), Viševice gradnja - HVIDR-a (11,00) i Standard - Vallis Aurea (11,50).