Utorak, 27 Prosinac 2022 23:47

Tijekom 2. natjecateljskog dana 31. BMNT "Požega 2022" odigrano 10 utakmica u seniorskoj kategoriji

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je od 16,40 do 23,20 sati tijekom 2. natjecateljskog dana odigrano ukupno 10 utakmica u seniorskoj konkurenciji.

U prvom susretu MNK Autodijelovi Barišić II su pobijedili ekipu "Nemamo ideju" rezutatom 6:1 (2:1). Pogotke za drugu ekipu "Barišića postigli su Dorian Trčić (2), Dinko Čuljak, Janko Janković, Jakov Medvedović i Niko Čuljak dok je kod ekipe Nemamo ideju jedini  u ovoj utakmici ideju imao Jakov Bogadi koji je bio strijelac za 1:1 u 8. minuti.

Ekipa Autoservisa Gile je rezultatom 4:0 (1:0) bila bolja od Moby dicka Batrina. Pogotke su postigli Dominik Soldo u 4., Mirko Soldo u 22. te Mihael Hlebec u 26. i 28. minuti.

Ekipa MNK Autodijelovi Barišić I je s uvjerljivih 5:1 (1:1) dobila Očnu optiku Abrić. Pogotke su postigli Ronaldo Hodak (2), Luka Šporčić (2) i Domagoj Brnčić, a jedini strijelac za "Abriće" bio je Nikola Vasić koji je zabio za 1:1 u 8. minuti.

Moby dick Batrina i Prvča odigrali su neodlučeno, 2:2 (1:1). Matej Puntarić doveo je Prvču u vodstvo u 5. minuti, a izjednačio je Stefan Mišić u 20. minuti. Vodstvo Moby dicku donio je Matej Senić pogotkom za 2:1 u 21. minuti, a strijelac za konačnih 2:2 bio je Ivan Smojvir u 28. minuti. Penali se nisu pucali jer je Moby dick s jednim osvojenim bodom u tri odigrane utakmice ispao iz skupine 7 te međusobni omjer ove dvije ekipe sigurno neće odlučivati o prolasku u drugi krug.

Ekipa Romke j.d.o.o. je rezultatom 2:0 (1:0) svladala ekipu Rukometnog kluba Požega. Lovro Zeljko zabio je za 1:0 u 4. minuti dok je konačnih 2:0 postavio Robert Gurdon u 30. minuti.

Ekipa COR d.o.o je s uvjerljivih 4:0 (1:0) bila bolja od Karlovačkog piva. Strijelci su bili Lukas Begić (2), Matias Šulc i Ivan Jakešević.

Mlada ekipa Caffe bara Vertigo za koji ove godine nastupaju kadeti i juniori požeške Slavonije poražena je od Caffe bara Avangard Nova Gradiška rezultatom 0:4 (0:3). Pogotke su postigli Zdravko Gospočić (2), Joško Kotarski i Josip Gospočić.

Nositelj skupine 6., ekipa Mandarine Požega OPG Markota na svoj zahtjev odigrala je sva tri susreta prvog kruga u jednom danu. U prvoj utakmici poraženi su od Platinuma rezultatom 0:1 (0:0), a pobjednički pogodak postigao je Leo Subotić u 19. minuti. U drugoj utakmici igrači Mandarina Požega OPG Markota su rezultatom 4:0 (3:0) bili bolji od ekipe NK Croatia 74. Strijelci su bili Ivan Peharda (2), Matej Sivrić i Tomislav Valentić.

U trećoj utakmici su bili još uvjerljiviji i slavili protiv MNK Vladorena Pizzeria Mama mia s visokih 10:2 (5:2). Goran Jurić postigao je 4 pogotka, Tomislav Valentić dodao je 3, Vinko Ančurovski zabio je 2 dok se jednom u strijelce upsiao i Josip Jakovljević, najbolji strijelac prošlogodišnjeg turnira. Za Vladorenu su strijelci bili Karlo Merše i Jakov Budimir.

Turnir se nastavlja sutra (srijeda, 28. 12.) kada će se od 16,40 do 22,40 sati odigrati 3 utakmice u veteranskoj i 6 utakmica u seniorskoj kategoriji. Sve tri utakmice u svojoj skupini 5. na vlastiti zahtjev odigrat će ekipa La Gazzetta Nova Gradiška (prošlogodišnji osvajač 3. mjesta - Caffe bar Rubikon) čiji igrači ove godine uspješno nastupaju i na zagrebačkoj Kutiji šibica. Dvije utakmice u skupini 3. odigrat će ekipa Elite Academy Play Fitness. Posljednju utakmicu 3. natjecateljskog dana odigrat će ekipe Drvo MarCo I MNK Legacy Caffe bar Leona Brestovac.